Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty na Singapur

Znajdź nas w social mediach

Singapore_city
Singapur nocą
Fot. Dreamstime

Singapur jest wyspą, miastem i państwem położonym na wyspach w cieśninie Malakka u południowych wybrzeży półwyspu Malajskiego. Singapur obmywają ciepłe wody cieśnin Malakka i Singapurskiej, łączących Morze Andamańskie z Morzem Południowochińskim, oraz cieśniny Johor, która wąskim, zaledwie dwukilometrowym pasem oddziela kraj od Półwyspu Malajskiego. Większość wysp otaczają rafy koralowe. Nazwa Singapur pochodzi od dwóch sanskryckich słów: singa (lew) i pura (miasto), stąd niekiedy stosowana nazwa Miasto Lwa. Wizerunek posągu Merlion jest znanym symbolem Singapuru, używanym do 1997 jako logo przez singapurską izbę turystyki.

W zabudowie Singapuru przeważają wysokie wieżowce. Sercem miasta jest stara dzielnica kolonialna. Do zabytków z czasów kolonialnych należy odlana z brązu statua Tomasa Stamforda Rafflesa, neogotycka katedra św. Andrzeja i budynek ratusza. W mieście istnieje wiele świątyń buddyjskich, taoistycznych, hinduistycznych i meczetów. Interesujące zbiory sztuki azjatyckiej i europejskiej można zobaczyć w kilku muzeach (Narodowym, Sztuki i Azjatyckim). Pomimo gęstej i systematycznie rozrastającej się zabudowy w Singapurze można znaleźć urocze miejsca do wypoczynku. Na wspaniały park rozrywki zamieniono jedną z wysp – wyspę Sentosa. Zbudowano na niej oceanarium, w którym można m.in. odbyć spacer przeszklonym korytarzem umieszczonym pod jednym z głównych akwariów. Na wyspie istnieje także wodny park rozrywki, ogród botaniczny oraz muzeum motyli, w którym można obejrzeć około 60 gatunków żywych okazów. Na wschodnim wybrzeżu głównej wyspy znajduje się także krokodylarium, w którym żyje ponad 1800 krokodyli pochodzących z Azji, Afryki i Stanów Zjednoczonych.

Singapur jest terytorialnie niedużym państwem, ale liczba ludności sięga tu ponad 3 mln. Dlatego jest najgęściej zaludnionym krajem świata. Główną grupą etniczną są tutaj Chińczycy, którzy znacznie dominują nad innymi, drugie miejsce zajmują Malajowie, a dalej Hindusi i Tamilowie oraz Europejczycy, wśród których przeważają Anglicy. Mieszkańcy Singapuru to naród niesamowicie zdyscyplinowany i pracowity. Całość jest podporządkowana rządowi, który ustala reguły i zasady nawet te dotyczące codziennego życia.

Przez niemal dwa wieki swojego istnienia Singapur przyswoił wiele obcych kultur. Jego ludność tworzy unikalną mieszankę narodowościową. Początki kraju wiążą się z lądowaniem na wyspie sir Stamforda Rafflesa w 1819 r. i pierwszej fali przybyszów. Później dołączyli do nich i rdzennych malajskich mieszkańców imigranci: handlarze i robotnicy z Chin, hinduscy biznesmeni i wyrobnicy, arabscy kupcy, brytyjscy koloniści, europejscy poszukiwacze przygód i południowoazjatyccy osadnicy. Państwo na niewielkiej wysepce wyrosło dzięki ciężkiej pracy wszystkich, którzy wspólnie tu żyli. Dziś łatwo rozpoznać wkład poszczególnych grup w dziedzictwo tej ziemi – każda z nich dodała własne elementy do kultury i świadomości narodowej Singapurczyków. W latach 1963 - 65 wyspa była częścią Federacji Malezji. Całkowitą niepodległość Singapur uzyskał 9 sierpnia 1965 roku. Od tego czasu rozpoczął się intensywny rozwój dzięki polityce prowadzonej przez dyktatora - pierwszego premiera Singapuru - Lee Kuan Yew (1959- 1990). To on jest uznawany za architekta gospodarczego cudu w Singapurze. W ostatnich 30 latach miasto stało się ruchliwą metropolią.

To, że Singapur jest najbezpieczniejszym miejscem na świecie jest możliwe dzięki rygorystycznym przepisom prawa i stanowczości ich egzekwowania. Za posiadanie broni bez zezwolenia obowiązuje kara śmierci, jak również za morderstwo, gwałt, rozboje i przemyt większej ilości narkotyków. Za wybryki chuligańskie mniejszego kalibru stosowana jest kara chłosty, wyjątkowo bolesnej, bo zadawanej ratanowymi rózgami. Korupcja wśród urzędników administracji państwowej jest również karana śmiercią. W Singapurze bardzo rygorystycznie przestrzega się także utrzymywania czystości w środkach komunikacji miejskiej oraz na terenie całego kraju. Niestosowanie się do zaleceń pociąga za sobą wysokie kary finansowe, np. za wyrzucanie niedopałków papierosów lub zaśmiecanie w inny sposób ulic i chodników grozi grzywna w wysokości 500 SD, za jedzenie i picie w środkach komunikacji miejskiej - grzywna w wysokości 1000 SD, za palenie papierosów w miejscach zakazanych, np. w pomieszczeniach klimatyzowanych, windach - grzywna w wysokości 500 SD.

Kiedy jechać?
Miasto można odwiedzać przez cały rok. Singapur leży 137 km na północ od Równika. Kraj leży w strefie klimatu równikowego wybitnie wilgotnego, w strefie oddziaływania dwóch monsunów, dlatego ilość opadów zmienia się znacząco w zależności od pory roku. Najsilniejsze opady występują między listopadem a styczniem. Najbardziej sucho jest w maju i czerwcu. Przez okrągły rok temperatura utrzymuje się na mniej więcej na takim samym poziomie – średnia dzienna to 27°C (popołudniami dochodzi przeciętnie do 31°C, a wieczorami spada do 24°C). Względna wilgotność często osiąga nawet 90% w nocy i nad ranem.

Z portalem Tanie-loty.com.pl, masz możliwość zarezerwować tanie loty na Singapur w bardzo atrakcyjnych cenach. Interesują Cię tanie bilety lotnicze na Singapur? Skorzystaj więc z naszej wyszukiwarki biletów!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!10 ofert od 267 Sprawdź