Treść strony

tanie-loty-na-dominikane

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty na DominikanęOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Santo Domingo (SDQ) Las Americas Apt.od 2655Wybierz
 • Punta Cana (PUJ) Punta Cana Int. Apt.od 2857Wybierz
 • La Romana (LRM) La Romana Int. Apt.od 3755Wybierz
 • Puerto Plata (POP) Puerto Plata Apt.od 3888Wybierz
więcej

Treść główna

Tanie loty na Dominikanę

Znajdź nas w social mediach

dominikanariu
Dominikana - Plaża Riu Bachata
Fot. K@mphuis

To państwo zajmuje około 2/3 odkrytej przez Krzysztofa Kolumba wyspy Hispaniola. Jej powierzchnię dzieli z Haiti. Spośród wszystkich krajów leżących na Morzu Karaibskim, Dominikana jest drugim co do wielkości po Kubie, z 10 milionami mieszkańców. Już po przybyciu na wyspę przywitają Cię dźwięki muzyki i kolorowe stroje. Egzotyczna kuchnia i piękne widoki to kolejne plusy. Roztańczona wyspa wie, czym zauroczyć turystów – już jej odkrywca był pod wielkim wrażeniem.

Dominikana, jako pierwsze miejsce odkryte przez kolonizatorów Nowego Świata, szczyci się bogatą historią. Jeszcze przed przybyciem hiszpańskich okrętów spokojne życie wiedli tutaj Indianie Taino. 5 grudnia 1492 do brzegu wyspy dobiły statki. Pięć plemion indiańskich przyjęło przybyszów przyjaźnie i gościnnie. Kolumb w swoich notatkach także wypowiadał się o wyspie z największym poważaniem. W 1496 roku założono Santo Domingo, obecną stolicę, będącą najstarszym ośrodkiem europejskim w obu Amerykach. Niestety, pomimo pokojowego współżycia, Indianie wpadli w ręce innego wroga: wirusów i bakterii przywiezionych przez Europejczyków. Była to jedna z głównych przyczyn spadku ich populacji.

Dominikana stała się głównym miejscem wypadowym na wyprawy do kontynentalnych części nowych lądów. Z czasem podupadła, a w 1697 roku Hiszpanie scedowali jej część na rzecz Francuzów. Dzięki niewolniczej pracy doprowadzili do szybkiego wzrostu jej znaczenia. Wyzysk doprowadził jednak do buntu w 1791 roku, przez co Francuzi byli zmuszeni do zniesienia przymusowego poddaństwa. W 1795 roku objęli  swym władaniem całość Hispanioli.

Kolejną rebelię poprowadził urodzony w niewoli Toussaint L'Ouverture. W 1801 roku prowadzone przez niego wojska zdobyły kontrolę nad Santo Domingo. Wkrótce sam Napoleon zlecił jego pochwycenie i umieszczenie we francuskim więzieniu. W 1808 roku jednak, wraz z pomocą Wielkiej Brytanii mieszkańcy Dominikany odzyskali stolicę na dobre. 30 listopada 1821 roku ogłoszono niepodległość względem Haiti. Wybuchła wojna, w wyniku której haitańskie wojska opanowały Dominikanę. W 1838 roku Juan Pablo Duarte, tutejszy bohater narodowy, założył tajne stowarzyszenie mające na celu walkę o niepodległość. Sześć lat później jego członkowie zdecydowali się na ogłoszenie niezależności kraju – tak powstała Republika Dominikany, jeszcze przez wiele lat nękana najazdami Haitańczyków i wewnętrznymi sporami politycznymi. Od 1916 do 1924 roku kraj okupowały wojska USA. Wkrótce dyktatorską władzę objął Raphael Leonidas Trujilo, który utrzymywał ją aż do 1961 roku, kiedy został zamordowany.

Liczba turystów odwiedzających Dominikanę wciąż wzrasta - trudno się temu dziwić. Na Dominikanie wciąż przybywa nowych festiwali i imprez kulturalnych. Przyjazne, otwarte podejście jej mieszkańców do życia udziela się także przybyszom. To właśnie tutaj znajdują się: najwyższa góra na Morzu Karaibskim (Pico Duarte, 3098 m. n. p. m. ) i największe jezioro (Enriquillo). Słynne są  również tutejsze cygara oraz... pola golfowe. Dominikana już teraz jest drugim najpopularniejszym po Puerto Rico celem urlopowych wędrówek po Morzu Karaibskim.  

Kiedy jechać?

Właściwie każda pora jest dobra, aby odwiedzić Dominikanę. Pogoda właściwie zawsze jest tu bardzo słoneczna, nie ma nękających upałów. Generalnie występują dwie pory roku: zima i lato, ale nawet w najchłodniejszym miesiącu (styczniu) temperatura wody i powietrza nie spada raczej poniżej 25 stopni. Najwięcej turystów jest jednak oczywiście w miesiącach letnich, dlatego ci, którzy preferują ciszę i spokój, powinni wybrać inny termin.

A więc gotowi do lotu? Z serwisem Tanie-Loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty na Dominikanę w promocyjnych cenach. Jeśli poszukujesz tanich biletów lotniczych na Dominikanę, zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 249 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 104 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 130 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 93 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!