Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do Santo DomingoOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Berlin (BERL) dowolne lotniskood 2729Wybierz
 • Warszawa (WAW) Okęcieod 2903Wybierz
 • Kraków (KRK) Baliceod 3778Wybierz
 • Poznań (POZ) Ławicaod 4138Wybierz
 • Katowice (KTW) Katowice-Pyrzowiceod 4561Wybierz
 • Gdańsk (GDN) Rebiechowood 7702Wybierz

Treść główna

Tanie loty do Santo Domingo

Znajdź nas w social mediach

Santo Domingo
Fot. Phranet

Santo Domingo jest stolicą Dominikany, a zarazem jej największym miastem - zamieszkuje je ponad 2 miliony osób. Santo Domingo szczyci się mianem najstarszego ośrodka założonego przez Europejczyków w obu Amerykach. Założył je brat Krzysztofa Kolumba podczas wyprawy w poszukiwaniu Nowego Świata.

Położone na wyspie Haiti, na wybrzeżu Morza Karaibskiego – czy można sobie wymarzyć lepszy cel wakacyjnej podróży? Przez samo miasto przepływa rzeka Ozama, co przed laty bardzo wpłynęło na jego rozwój jako ośrodka handlowego. Pomimo położenia na tropikalnej wyspie, pogoda nie jest tutaj bardzo dokuczliwa. Co prawda w lecie temperatury sięgają ponad 30 stopni, ale nie odczuwa się tego w znacznym stopniu, głównie dzięki nadmorskiemu położeniu. Niestety okolica jest narażona na ataki huraganów.

Niegdyś wyspę Haiti, na której leży Santo Domingo, nazywano Hispaniola. Przed pojawieniem się kolonizatorów była ona domem Indian z plemienia Taino. Rządziło nimi kilku cacique, czyli po prostu wodzów plemienia. W 1492 roku na wyspę przybyli Hiszpanie pod wodzą Krzysztofa Kolumba i szybko podporządkowali sobie indiańskie ludy. Oficjalną datą założenia Santo Domingo jest 5 sierpnia 1498 roku. Bartłomiej, brat Kolumba, uznawany jest za założyciela, choć już dwa lata wcześniej osiedlili się tu pierwsi kolonizatorzy. Już na początku swego istnienia miasto odgrywało bardzo ważną rolę. To właśnie tutaj miały swój początek wyprawy mające na celu odkrycie pozostałych tajemnic Nowego Świata. Okolice te od zawsze były jednak niebezpieczne. W 1502 roku miasto padło ofiarą huraganu. W 1568  roku Francis Drake, angielski korsarz, zaatakował Santo Domingo. W 1655 roku Olivier Cromwell, angielski Lord Protektor, wysłał ekspedycję w celu zdobycia miasta. Wyprawa Anglików zakończyła się porażką. W tym samym roku Santo Domingo padło ofiarą ataku Francuzów, którzy zdobyli wówczas duże wpływy.

Doskonałe położenie miasta sprawiało liczne problemy i było powodem wielu ataków. Od 1795 roku Santo Domingo było w rękach Francuzów, a na początku XIX wieku zostało zaatakowane przez Haitańczyków, następnie przeszło ponownie pod władzę Francji, by w końcu – w 1809 roku – wrócić do Hiszpanów. Nie był to koniec jego burzliwych losów. Wielokrotnie miasto zmieniało jeszcze przynależność państwową. 27 lutego 1844 roku był datą, która na zawsze pozostanie w pamięci mieszkańców Dominikany. Właśnie wtedy  bohater narodowy, Juan Pablo Duarte oraz jego towarzysze: Ramón Matías Mella i Francisco del Rosario Sánchez,  poprowadzili wojska rewolucyjne przeciwko haitańskim okupantom. Tak powstało nowe, wolne państwo – Dominikana. Już niespełna 20 lat później kontrolę nad nią przejęli ponownie Hiszpanie, jednak ich panowanie trwało tylko 4 lata. W 1865 roku ponownie została wywalczona niepodległość. W latach 1916 – 1924 miasto (jak cała Dominikana) było okupowane przez USA. W 1930 roku do władzy doszedł Rafael Trujillo, który panował jako dyktator aż do swojej śmierci w 1961 roku. Jego krwawa tyrania pozostawiła po sobie smutne wspomnienia. Przez ten okres Santo Domingo przemianowano na Ciudad Trujillo.

Santo Domingo, oprócz niezwykłej atmosfery najstarszego miasta w Amerykach, posiada także inne atrakcyjne cechy. Tak duży ośrodek jest idealnym miejscem na zakupy. Spore centra handlowe, ale także pełne uroku lokalne bazarki – jest tu wszystko. Ponadto z okazji 500 -lecia odkrycia Ameryki miasto zostało odnowione i upiększone. Piaszczyste plaże i czysta woda morska stanowią magnes na turystów. Po lenistwie na wybrzeżu – nocne szaleństwo w klubach i dyskotekach. Santo Domingo to niezwykle przyjazne turystom miejsce!

Z Tanie-Loty.com.pl możecie zarezerwować tanie loty do Santo Domingo w promocyjnych cenach. Jeśli wybierasz się do Santo Domingo, nie zapomnij skorzystać z naszej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych do Santo Domingo!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!