Treść strony

tanie-loty-do-trypolisu

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Trypolisu

Znajdź nas w social mediach

Trypolis
Chmury to wyjątek w Trypolisie
Fot. Tark Siala

Trypolis to największe miasto w Libii i stolica tego kraju – mieszka tu około 1/3 ludności tego kraju. Jest to jeden z najdynamiczniej rozwijających się ośrodków miejskich w Afryce – od lat 70 XX wieku ilość mieszkańców Trypolisu uległa potrojeniu. Jest to najważniejszy ośrodek przemysłowy kraju, duży port morski, jeden z najważniejszych ośrodków rafinerii ropy naftowej, a także główny środek polityczno-administracyjny w Libii. Znajduje się tutaj także międzynarodowy port lotniczy w Trypolisie.

Obecnie Trypolis to stolica jednego z najbogatszych krajów w Afryce, ciepłe i przyjazne miejsce gdzie można spędzić urlop, a także światowy potentat w handlu ropą. Ale w dawnych wiekach Trypolitania nie cieszyła się dobrą renomą – był to jeden z największych ośrodków pirackich na Morzu Śródziemnym, z tego powodu prowadzono nawet w tym rejonie działania wojenne na przełomie XVIII i XIX wieku. Libia była kontrolowana na zmianę przez Arabów, Hiszpanów, Turków, Włochów i Brytyjczyków – kraj odzyskał niepodległość dopiero w roku 1951. Warto wspomnieć że historia miasta sięga wiele wieków wstecz – już w VII w. p. n. e. Istniała tu już osada fenicka.

Najważniejszymi punktami zwiedzania miasta są przede wszystkim Zielony Plac stanowiący centrum miasta, zabytki z okresu rzymskiego (wśród nich najważniejszy łuk triumfalny Marka Aureliusza), poza tym nie można nie odwiedzić Muzeum Narodowego. W pobliżu centrum znajduje się zabytkowa medyna, liczne targi kuszą mnogością towarów i oszałamiają kolorami, można też podziwiać kilka tutejszych meczetów.

Tanie loty do Trypolisu to oryginalny sposób na spędzenie urlopu w ciepłym i interesującym miejscu bez tłumu turystów nad głową.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 126 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!8 ofert od 311 Sprawdź