Treść strony

tanie-loty-do-libii

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Libii

Znajdź nas w social mediach

Libia
Niesamowite budowle w Libii
Fot. Rafa

Libia to niezwykły kraj – większość jego powierzchni to pustynie, nie ma tam rzek, a średnia gęstość zaludnienia to 3 osoby na kilometr kwadratowy. Jednak aż 95% obywateli mieszka w strefie przybrzeżnej, a 1/3 w okolicach Trypolisu, czyli stolicy kraju. Libia to kraj, który nawet na mapie się wyróżnia. Tysiące kilometrów prostych granic przechodzących przez tereny, o które nikt nie chce się spierać, Libia to państwo narysowane przez geografów na terenie afrykańskiego wybrzeża. Klimat tego kraju to wybitnie sucha odmiana klimatu zwrotnikowego, w głębi kontynentu właściwie nie pada deszcz, niewielkie opady norowane są w rejonie przybrzeżnym, gdzie panuje sucha odmiana klimatu śródziemnomorskiego. Charakterystyczną cechą całego regiony są niewielkie roczne amplitudy temperatur oraz bardzo duże wahania pomiędzy dniem i nocą – mimo upałów przez cały rok na urlop do Libii koniecznie trzeba zabrać ze sobą ciepłe ubranie, żeby nie zmarznąć wieczorami.

Libia to piękny kraj i warto zdecydować się na warunki stawiane przez tutejszy rząd, by podziwiać piękne wybrzeże oraz jedyną naprawdę bezpieczną cześć Sahary. Turyści przyzwyczajeni do włóczęgi i zwiedzania na własną rękę mogą być zawiedzeni, bo w Libii obowiązkiem jest poruszanie się z miejscowym przewodnikiem. Ale skarby tego kraju, prehistoryczne artefakty, wspaniałe krajobrazy, potężne wydmy, rajskie plaże oraz zabytki architektury i sztuki warte są poświęceń.

Libia to kraj islamski, jednak rozwinięta turystyka powoduje, że normy obyczajowe nie są tu tak drastyczne i bezwzględnie egzekwowane jak w innych państwach. Pobłażliwość dotyczy szczególnie gości przybywających do tego kraju, by korzystać z plaż o długość około 220 kilometrów, które specjaliści uznają za najpiękniejsze wokół Morza Śródziemnego, a przynajmniej w jego afrykańskiej części. Każdy znajdzie coś dla siebie od drobniutkiego piaski po kamienisto-piaszczyste plaże w okolicach gór Cyrenajki.

Władcą tego kraju jest Muammar al-Kaddafi, który rządzi w Libii od roku 1969. Ten autorytarny władca to postać wyjątkowa – dzięki długim dziesięcioleciom rządów wprowadził w życie swoją wizję ustroju państwowego tworząc konglomerat państwowy łączący cechy państwa muzułmańskiego z ideologią socjalistyczną. Gospodarka Libii opiera się przede wszystkim na eksporcie ropy naftowej, co dostarcza aż 80% PKB, poza tym w kraju rozwinięte jest hutnictwo. W efekcie nastawienia kraju na wspieranie przemysłu ciężkiego oraz trudne warunki naturalne Libia zmuszona jest importować ponad 75% żywności. Libia pozostaje jednym z najbogatszych państw w Afryce – PKB w przeliczeniu na mieszkańca w roku 2010 szacowane jest na około 15 000 dolarów.

Pomiędzy Polską a Libią nie ma umowy o ruchu bezwizowym, więc trzeba należycie się przygotować do pobytu w tym kraju – najprostszym sposobem jest wybór zorganizowanego wypoczynku w tym kraju, ponieważ biura podróży maja ułatwioną procedurę wizową dla swoich klientów. Turyści indywidualni mogą skorzystać z  pomocy Biura Współpracy Ekonomicznej Wielkiej Libijskiej Arabskiej Dżamahiriji Ludowo-Socjalistycznej w Warszawie lub Biura Ludowego Libii (czyli ambasady tego kraju) w Berlinie. Posiadanie w paszporcie wizy Izraelskiej lub jakichkolwiek pieczątek z tego kraju uniemożliwia wjazd na teren Libii. 

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 365 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 134 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 100 Sprawdź