Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Łotwy

Znajdź nas w social mediach

Łotwa - katedra
Fot. Dainis Matisons

Przycupnięta na północy zjednoczonej Europy, Łotwa to kraj niebieskich krów i białych oraz czarnych bocianów. Kraj równinny, porośnięty lasami, zwłaszcza sosnowymi, pełen niedostępnych zakątków i dzikich plaż. Kraj, który niejednego pozytywnie zaskoczy. Łotwa jest krajem bardzo podobnym do Polski, z licznymi zabytkami, ciekawym życiem kulturalnym oraz wspaniałą przyrodą. Stara się ona nieustannie odnaleźć swoje miejsce w Europie oraz zachęcić wszystkich turystów do jej odwiedzenia i poznania jej unikalności.

W 1991 r. opadła tu żelazna kurtyna, a każdy rok coraz bardziej zbliża Łotwę do państw zachodniej Europy. Współczesna Łotwa nie musi już mieć kompleksów - sznurek hatchbacków, sedanów i terenówek niemieckich marek wystarczy, by potwierdzić tezę, że zacofanie byłych krajów komunistycznych to już zamierzchła przeszłość. Rygę, obecnie typowo europejską stolicę, odwiedza wielu zagranicznych gości. Turystów, którzy pytają sami siebie ze zdziwieniem, czemu zawitali do tego miasta tak późno. A przecież warto zwiedzić całą Łotwę - kraj dumny ze swojej niepodległości i swojej kultury, udowadniający, że zasługuje na miejsce pośród wielkich.

Łotwa pamięta o swojej historii. Przypomina czasy, kiedy Liwowie, pierwsi pogańscy Bałtowie, przemierzali lasy. Wspomina przybycie biskupa inflanckiego Alberta i zakonnych rycerzy germańskich, którzy w 1201 r. podbili Rygę i uczynili z niej nowe terytorium wpływowej ligi hanzeatyckiej. Do portu wciąż napływały wtedy kolejne fale kupców z Zachodu i Dalekiego Wschodu, a na ulicach i placach kwitł handel. Region wspaniale prosperował. Pamięta również wojnę, która wygnała Niemców, a przyprowadziła Szwedów. Dla Łotwy oznaczało to czas pokoju, edukacji i rozwoju. Pamięta carów i władczynie, które "zamazywały" granice, by powiększyć swoje imperia. Pamięta wreszcie dwie wielkie wojny XX w., które wepchnęły kraj najpierw w ręce nazistów, a później komunistów.

Łotwa to również Łotysze. Oszołomieni wolnością, z pietyzmem dbają o narodową kulturę, tak długo niszczoną przez okupacje i aneksje. Nawet będąc terytorium niemieckim, szwedzkim czy rosyjskim, Łotwa trwała przecież w sercach ludzi: w pieśniach, tańcach i wciąż żywych tradycjach. Żaden Łotysz nie zapomni o Ligo (noc świętojańska), nie zetnie świętego drzewa - dębu, nie obejdzie się w Boże Narodzenie bez pirts (tradycyjna sauna). Łotysze i ich kultura i przywiązanie do tradycji są tu imponujące a sam język łotewski jest zaliczany do najstarszych w Europie. Do dziś dzień kultywuje się tutaj także tradycyjny śpiew chóralny.

Dziś Łotwa chce być zauważona. Zaprasza na wędrówkę po spokojnej wsi i rozległych lasach, kusi plażami i wspaniałymi jeziorami... Otwiera granice, by pokazać kulturę pełną bursztynów i pieśni.

Klimat jest bardzo podobny do polskiego, więc na wyjazd do Łotwy powinniśmy wybrać lato lub wiosnę, kiedy jest mniej turystów i jest mniej deszczowo.

Z portalem Tanie-loty.com.pl, masz możliwość zarezerwować tanie loty do Łotwy w bardzo atrakcyjnych cenach. Interesują Cię tanie bilety lotnicze do Łotwy? Skorzystaj więc z naszej porównywarki cen biletów!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!10 ofert od 267 Sprawdź