Treść strony

tanie-loty-do-maskatu

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Maskatu

Znajdź nas w social mediach

Muscat_old_town
Maskat - Stare Miasto
Fot. sxc

Najpopularniejszych kierunkiem wycieczek turystów do Omanu jest Maskat – miejscowość turystyczna będąca jednocześnie stolicą tego kraju. Maskat jest położony niezwykle malowniczo - rozłożony wzdłuż urozmaiconego wybrzeża morskiego, w którym przeplatają się piaszczyste plaże i skały. To, co jest bardzo charakterystyczne dla Maskatu, to przede wszystkim Wielki Meczet, niezliczone twierdze i forty, w tym najbardziej urokliwy, wpisany na listę Światowego Dziedzictwo UNESCO fort w Bahla oraz Fort Mirani. Liczne meczety, sułtańskie pałace, barwne bazary oraz tradycja kultury islamskiej są niezwykle interesujące dla przybywających tu na wakacje turystów. Mascat to bajkowe miasto z cudowną architekturą, aromatycznym zapachem kadzideł oraz fajek wodnych, a także biało odzianymi mężczyznami. Samochody przeplatają się na ulicach z wielbłądami. W mieście prawie cały czas panuje ciepła i słoneczna pogoda.

Historia

Port Maskat znano już w V w.p.n.e. W kolejnych wiekach rozwijał się jako ośrodek handlowy na szlaku do Indii i Afryki. Na początku XVI w. Maskat zdobyli Portugalczycy i do połowy XVII w. znacznie miasto rozbudowali. Do dziś zachowały się mury i bramy obronne oraz domy mieszkalne z rzeźbionymi odrzwiami wzniesione przez Portugalczyków.

Główne dzielnice miasta rozdzielone są pasmami skalistych gór. Dwie otoczone skałami zatoki tworzą w obrębie miasta naturalne porty, do których wejścia strzegą fortyfikacje wzniesione na wysepkach i szczytach wzgórz. Fortece istnieją do dzisiaj nadając uroku stołecznemu krajobrazowi, szczególnie nocą, gdy eksponuje je okazała iluminacja. Nad mniejszą z zatok zbudowano okazały pałac sułtański, naprzeciwko którego, na skale wznosi się Fort Mirani – solidna forteca o wysokich, kilkunastometrowych murach. Niedaleko przy pałacu znajduje się meczet sułtański, do którego na modlitwę może przyjść każdy muzułmanin, gdyż nie ma drzwi a świątynia stoi otworem w dzień i w nocy. Bezpośrednio z nadmorskiego bulwaru w Murtah można wstąpić na teren krytego bazaru, którego zadaszone bambusowymi panelami i oświetlone stylowymi lampkami uliczki wiodą wśród labiryntu sklepików wypełnionych tekstyliami, przyprawami, pachnidłami. Na przybyszy czekają właściciele sklepików z pamiątkami.

Atrakcje

Maskat różni się od stolic pozostałych krajów arabskich między innymi tym, że nie znajdziemy tu zbyt wielu przejawów nowoczesnej architektury. Nieliczne wysokościowce znajdują się w dzielnicy biznesowej - Ruwi. Miasto jest nowoczesne, bardzo czyste i zadbane. Chociaż architektura Maskatu jest wyraźnie orientalna, sam styl zabudowy i wykorzystanie przestrzeni są zaskakująco pozbawione bliskowschodniego uroku. Tylko meczety są śliczne, lekkie, o filigranowej, koronkowej ornamentyce. W gruncie rzeczy jest więc Muscat dość zwyczajnym, ale bardzo starannie utrzymanym miastem. Działają tu bankomaty, w sklepach znajdziemy te same międzynarodowe marki, stacje benzynowe obsługuje się tak samo, jak w Europie - tyle że benzyna jest tańsza niż woda, a myjnie bardziej oblegane (za brudny samochód grozi mandat!)

Wyjeżdżasz do Maskatru? Portal Tanie-Loty.com.pl oferuje tanie loty do Maskatu. Zapoznaj się z naszą ofertą tanich biletów do Maskatu.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 126 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!8 ofert od 311 Sprawdź