przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do MyanmarOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Tanie loty do Birmy

Fot. Sxc.hu

Birma (Myanmar) to piękne państwo położone na południowym wschodzie Azji w okolicach Półwyspu Indochińskiego. Birma, położona na mapie między Indiami a Chinami, jednocześnie graniczy z malowniczymi regionami Tajlandii, Laosu i Bangladeszu. Wyjazd do Birmy może być ciekawym przeżyciem dla wszystkich, którzy chcieliby zakosztować odmiennej kultury na pograniczu dwóch potęg gospodarczych: Indii oraz Chin. 

Birma - Ważne informacje

Stolicą Birmy jest Najpjidaw, miasto będące symbolem minionej ery militarnej. Najpjidaw ukryte jest pośrodku dżungli, chociaż połączone z regionem wielkimi autostradami, to jednak ruch na nich jest znikomy. Poprzednio, stolicą Birmy był Yangon i do dzisiaj można odnaleźć takie informacje na niektórych stronach. Mylne może być także nazewnictwo wielu miejsc, pozmienianych po roku 1989. Formalnie nazwą kraju jest Myanmar, natomiast Birma to tylko nazwa spopularyzowana na świecie.  Podstawowym językiem jest język birmański. Walutą Birmy jest kyat (kiat). 1 kyat (kiat) = 100 pya (pia). 

Praktyczne porady

Ustrój polityczny w Birmie to dyktatura wojskowa. Ponadto sytuacja polityczno-społeczna w Birmie jest niestabilna, a z lokalnymi mieszkańcami lepiej unikać dyskusji na ten temat. Jeśli nie chcemy niepotrzebnie stracić pieniędzy, podobnie jak w krajach arabskich, warto uważać na mikro "przedsiębiorców" którzy proponują "atrakcyjne" ceny na różne produkty lub usługi. Bieda winduje ceny dla turystów o kilkaset procent. Woda z kranu nie będzie najlepszym pomysłem na ugaszenie pragnienia, ze smakiem toleruje ją jedynie liczna lokalna roślinność. Warto zaopatrzyć się w środki owadobójcze, albo przynajmniej na komary mogące roznosić Malarie.

Kiedy lecieć do Birmy?

Najlepszy okres na wizytę w Birmie to jesień i zima, a dokładnie od listopada do lutego. Wówczas panuje przyjemna pogoda- pada najmniej, a upały nie doskwierają naszym organizmom. Raczej odradzana jest wizyta na przełomie marca i maja, kiedy Birmę nawiedzają upalne temperatury. Z kolei od połowy maja do października trwa pora deszczowa, więc w tym czasie lepiej też nie palnować podózy do Birmy.

Planując wycieczkę do Myanmar, warto już wcześniej rozjerzeć się za najlepszymi połączeniami. Tanie loty do Birmy możesz wyszukać za pomocą naszej kompleksowej wyszukiwarki lotów. Wpisz interesujące Cię daty i przeszukuj dostępne loty. Polecieć tam możesz nawet w szycie sezonu, poniewać Birma nie jest krajem przyciągającym setki turystów.

Mimo powszechnej biedy oraz braku luksusów dla turystów odwiedzających Birmę, wizyta w tym kraju jest ciekawym pomysłem dla prawdziwych globtroperów, którzy cenią sobie koloryt i egzotyczną różnorodność. Birma kusi pięknymi pejzażami, bajecznymi świątyniami, bardzo sympatyczną ludnością i dziewiczymi obszarami, gdzie o iPhone, Hollywood i „problemach” naszych celebrytów, nikt nie słyszał.

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Myanmar. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Myanmar.

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Gdańska do Madrytu, z Warszawy do Tbilisi oraz, połączeń lotniczych z Krakowa do Dortmundu.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Zurychu, Okazje na loty do Chorwacji, Pakiety z Radomia, Pakiety z Berlina, Pakiety w listopadzie, bilety lotnicze Bodo, loty krajowe, odszkodowanie za odwołany lot.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Kosmetyczki, Poduszki/zagłówki podróżne, Pokrowce na walizki, Ręczniki i Zabezpieczenie bagażu.