Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Birmy

Znajdź nas w social mediach

Fot. Sxc.hu

Birma (Myanmar) to piękne państwo położone na południowym wschodzie Azji w okolicach Półwyspu Indochińskiego. Birma, położona na mapie między Indiami a Chinami, jednocześnie graniczy z malowniczymi regionami Tajlandii, Laosu i Bangladeszu. Wyjazd do Birmy może być ciekawym przeżyciem dla wszystkich, którzy chcieliby zakosztować odmiennej kultury na pograniczu dwóch potęg gospodarczych: Indii oraz Chin. 

Birma - Ważne informacje

Stolicą Birmy jest Najpjidaw, miasto będące symbolem minionej ery militarnej. Najpjidaw ukryte jest pośrodku dżungli, chociaż połączone z regionem wielkimi autostradami, to jednak ruch na nich jest znikomy. Poprzednio, stolicą Birmy był Yangon i do dzisiaj można odnaleźć takie informacje na niektórych stronach. Mylne może być także nazewnictwo wielu miejsc, pozmienianych po roku 1989. Formalnie nazwą kraju jest Myanmar, natomiast Birma to tylko nazwa spopularyzowana na świecie.  Podstawowym językiem jest język birmański. Walutą Birmy jest kyat (kiat). 1 kyat (kiat) = 100 pya (pia). 

Praktyczne porady

Ustrój polityczny w Birmie to dyktatura wojskowa. Ponadto sytuacja polityczno-społeczna w Birmie jest niestabilna, a z lokalnymi mieszkańcami lepiej unikać dyskusji na ten temat. Jeśli nie chcemy niepotrzebnie stracić pieniędzy, podobnie jak w krajach arabskich, warto uważać na mikro "przedsiębiorców" którzy proponują "atrakcyjne" ceny na różne produkty lub usługi. Bieda winduje ceny dla turystów o kilkaset procent. Woda z kranu nie będzie najlepszym pomysłem na ugaszenie pragnienia, ze smakiem toleruje ją jedynie liczna lokalna roślinność. Warto zaopatrzyć się w środki owadobójcze, albo przynajmniej na komary mogące roznosić Malarie.

Kiedy lecieć do Birmy?

Najlepszy okres na wizytę w Birmie to jesień i zima, a dokładnie od listopada do lutego. Wówczas panuje przyjemna pogoda- pada najmniej, a upały nie doskwierają naszym organizmom. Raczej odradzana jest wizyta na przełomie marca i maja, kiedy Birmę nawiedzają upalne temperatury. Z kolei od połowy maja do października trwa pora deszczowa, więc w tym czasie lepiej też nie planować podróży do Birmy.

Planując wycieczkę do Myanmar, warto już wcześniej rozejrzeć się za najlepszymi połączeniami. Tanie loty do Birmy możesz wyszukać za pomocą naszej kompleksowej wyszukiwarki lotów. Wpisz interesujące Cię daty i przeszukuj dostępne loty. Polecieć tam możesz nawet w szycie sezonu, ponieważ Birma nie jest krajem przyciągającym setki turystów.

Mimo powszechnej biedy oraz braku luksusów dla turystów odwiedzających Birmę, wizyta w tym kraju jest ciekawym pomysłem dla prawdziwych globtroterów, którzy cenią sobie koloryt i egzotyczną różnorodność. Birma kusi pięknymi pejzażami, bajecznymi świątyniami, bardzo sympatyczną ludnością i dziewiczymi obszarami, gdzie o iPhone, Hollywood i „problemach” naszych celebrytów, nikt nie słyszał.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!10 ofert od 267 Sprawdź