Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Walentynkowa podróż - kierunki dla zakochanych

Podróż na Walentynki do doskonały prezent
Fot. Dreamstime

Choć dla wielu Dzień Zakochanych to tylko sztucznie zaadaptowane święto, to jednak dla większości z nas dobra okazja, by w sposób szczególny pokazać osobom, na którym nam zależy, jak są kochane.Proponujemy Wam w tym roku nietypowy sposób na uczczenie Walentynek – romantyczny wyjazd w racjonalnej cenie. Praga, Paryż, Egipt czy Japonia - podróż do z tych miejsc będzie niezapomnianym przeżyciem i pozwoli spędzić Dzień Zakochanych z dala od szarej codzienności.

praga
urokliwy zaułek w Pradze
Fot. SXC

Praga

Praga ma ogromną przewagę nad pozostałymi miastami wybranymi przez naszą redakcję – jest blisko, można dotrzeć tam szybko i tanio, szczególnie z południowej części Polski. Poza tym stolica Czech oferuje gościom magiczną atmosferę, niepodobną do innych miast w tej części kontynentu. Piękne zabytki, liczne atrakcje czekające na odwiedzających, międzynarodowy charakter metropolii oraz wiele ciekawych zakątków i ekspozycji o światowej sławie powodują, że nie można się tu nudzić. Poza tym Praga to miasto, gdzie spotkać można licznych artystów ulicznych, którzy również tworzą jego wyjątkowy charakter. Co więcej, władze miasta dbają, by reprezentowali oni odpowiedni poziom, a ich prace były dobrej jakości i wystawiają im odpowiednie akredytacje. Zadedykowanie piosenki, czy pamiątkowy rysunek mogą stać się wspaniałym wspomnieniem z takiego wyjazdu.

Stolica Czech to idealny wybór, jeśli mamy do dyspozycji tylko kilka dni lub niewielki budżet – na wycieczkę do tego miasta można wybrać się już za około 1300 złotych za osobę, kiedy decydujemy się na wyjazd zorganizowany do Pragi lub znacznie mniejsza kwotę, jeśli wypad zorganizujemy samodzielnie.

Paryż
Wieża Eiffla o zachodize słońca
Fot. SXC

Paryż

Paryż na Walentynki to prawdziwa klasyka. Może pozornie taki wyjazd nie jest odkrywczy, według niektórych opinii to wręcz to sztampa i nuda, ale to Paryż jak nic na świecie kojarzy się z romantycznymi uniesieniami. Oferta tego miasta w czasie święta zakochanych obejmuje niemal nieograniczoną ilość imprez, koncertów i innych wydarzeń. Zawsze można też zdecydować się na spędzenie tego dnia inaczej - wieczorny spacer, romantyczna kolacja, rejs po Sekwanie, czy klimatyczna impreza na pewno pozostaną w pamięci na zawsze, a romantyczne wyznania szeptane pod wieżą Eiffla mają magiczną moc. Warto się o tym przekonać!

Loty do Paryża to koszt około 300 złotych za osobę w dwie strony ze wszystkimi opłatami, koszt noclegów i wyżywienia zależy przede wszystkim od tego, jak długo planujemy zostać w stolicy Francji i od standardu, jakiego oczekujemy. Jednak w tej ogromnej metropolii bez większych problemów znaleźć można zarówno tanie miejsca noclegowe, jak i przytulne knajpki, gdzie rachunek nie zwali nas z nóg. Lot z Poznania do Paryża z linia Wizz Air to wydatek około 350 zł/osobę.

Egipt
Wypoczynek w Egipcie
Fot. SXC

Egipt

Wycieczka do Egiptu to rewelacyjny pomysł na spędzenie kilku dni w gorącym i słonecznym miejscu – w porównaniu do aury za oknem Egipt wydaje się rajem na ziemi. Opalenizna przywieziona z takiego krótkiego urlopu z pewnością wzbudzi zazdrość u znajomych, a walentynki spędzane w tym egzotycznym kraju to niezwykłe doświadczenie.

Niestety, Egipt to kraj muzułmański, więc przesadne okazywanie sobie czułości w miejscach publicznych nie jest dobrze widziane i może skończyć się nieprzyjemnościami, szczególnie jeśli para nie jest małżeństwem. Dlatego też warto zachować powściągliwość i ograniczyć się  do terenu hotelowego z okazywaniem czułości; w hotelach obowiązują europejskie normy – zarówno w wypadku ubioru, jak i zachowania. Urlop w Egipcie to koszt około 1400 złotych za osobę.

egzotyczna Japonia
Egzotyczna Japonia
Fot. SXC

Japonia

Oryginalnym kierunkiem walentynkowego wypadu może być Japonia – w tej chwili koszty przelotu do tego kraju są stosunkowo niskie, więc można zdecydować się na spełnienie marzeń i wyprawę do Kraju Kwitnącej Wiśni. Taki wyjazd będzie znacznie bardziej kosztowny, ale na pewno wrażenia z pobytu w tym kraju pozostaną z Wami na zawsze. Tokio to wspaniałe miasto pełne zabytków, świątyń, muzeów, a jego charakterystyczne dzielnice z pewnością pozwolą intensywnie spędzić czas i rewelacyjnie wypocząć. Różnice miedzy Polską i Japonią widoczne są na pierwszy rzut oka - warto poznać tę kulturę możliwie najdokładniej podczas pobytu nieco dłuższego niż kilkudniowy city break.

Loty do Japonii w lutym kosztują około 2200 złotych za osobę za podróż w dwie strony.