Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Zimowy rozkład lotów 2012/2013

Loty zimowe z Portu Lotniczego w Warszawie

Warszawskie Lotnisko Chopina zyska w sezonie zimowym kilka ciekawych połączeń. Na lotnisku pojawi się dwóch nowych przewoźników: Emirates i Qatar Airways. Realizowane przez nich połączenia dadzą pasażerom nowe możliwości podróżowania po świecie.

"Już dawno sezon zimowy na Lotnisku Chopina nie zapowiadał się tak atrakcyjne. Od 5 listopada LOT uruchamia nowe połączenie do Stuttgartu (od października lata na nowej trasie do Hanoweru). W grudniu powitamy Qatar Airways z połączeniem do Doha, od lutego Emirates Airlines będzie latać do Dubaju. A w kolejce czeka jeszcze Air Berlin oraz nowe połączenia Eurolotu. Cieszymy się, że możemy oferować pasażerom coraz szerszą ofertę i coraz bardziej atrakcyjną siatkę połączeń bezpośrednich z/do Warszawy - powiedział serwisowi Tanie-Loty.pl Rzecznik Prasowy Przemysław Przybylski.

Z Lotniska Chopina w sezonie zimowym 2012/2013 możemy bezpośrednio polecieć m.in do europejskich stolic, Ameryki Północnej i Azji, a także do Afryki. 

Zobacz mapę połączeń z Warszawy

Loty zimowe z Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin

Lotnisko Warszawa-Modlin od czerwca 2012 pełni rolę portu komplementarnego wobec Lotniska Chopina. Korzystają z niego głównie tanie linie lotnicze. W nowym rozkładzie lotnisko zyskuje aż 9 nowych tras. Ryanair uruchomi loty do: Bristolu, Cork, East Midlands, Eindhoven, Frankfurtu, Glasgow, Liverpoolu i Paryża Beauvais, zaś Wizz Air do Grenoble. Z siatki znikną 4 połączenia, do: Bourgas, Forli, Madrytu i Stavanger.

W sezonie zimowym będzie można polecieć aż do 24 miast. Wiele tras obsługiwanych jest przez dwóch przewoźników.

Zobacz mapę połączeń z Modlina

Loty zimowe z Portu Lotniczego we Wrocławiu

Tej zimy pasażerowie wrocławskiego lotniska mogą wybierać spośród 28 regularnych połączeń do 11 krajów na Starym Kontynencie. To o dwa kierunki więcej niż przed rokiem. Wśród nich znalazło się aż 21 tras oferowanych przez tanich przewoźników – linie Wizzair i Ryanair.

Mimo że z rozkładu znikają typowo letnie kierunki sezonowe (Alicante, Barcelona, Bourmouth, Chania, Palma, Malta, Piza, Rzym, Wenecja), to zimą nadal będzie można polecieć do najcieplejszych miast w Europie o tej porze roku - Mediolanu i Bolonii. Nie zabraknie połączeń ze Skandynawią – w tym Oslo i Malmö oraz na Wyspy Brytyjskie – tutaj podróżni będą mieli do wyboru aż 10 połączeń: angielskie Glasgow, Liverpool, Doncaster Shefield, East Midlands, Bristol, Londyn Stansted i Luton oraz irlandzki Dublin, Shannon, a z nowości Cork, wprowadzone przez Ryanaira.

"Samolotami obu przewoźników niskokosztowych polecimy do takich miast jak Londyn, Paryż, Oslo czy Cork. Fakt istnienia bezpośredniej konkurencji na tych kierunkach gwarantuje pasażerom utrzymanie korzystnych cen biletów - powiedział Dariusz Kuś, Prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Zobacz mapę połączeń z Wrocławia

Loty zimowe z Portu Lotniczego w Krakowie

W sezonie zimowym krakowskie lotnisko będzie oferować 51 połączeń regularnych. Nie obyło się bez sezonowych zmian w siatce połączeń. Zawieszone zostają połączenia wakacyjne (wracają do rozkładu wiosną): Helsinki, Majorka, Dubrovnik, Heringsdorf, Wilno, Pafos, Florencja, Malaga, Ateny, Cagliari, Trapani, Pisa, Malta, Reykjavik, Stuttgart. Aer Lingus likwiduje połączenie do Dublina, a Brussels Airlines do Brukseli. Pojawią się też nowe kierunki. Ryanair uruchamia nowe połączenia do Cork i Birmingham (obydwa od 7.11), eurolot do Werony (od 1.12).

"Rozpoczynający się sezon zimowy będzie dla Kraków Airport zwieńczeniem bardzo udanego roku, który zakończy się obsłużeniem prawie 3,5 mln pasażerów (ok. 14% wzrost w stosunku do roku ubiegłego). Rozkład zimowy zapowiada się bardzo interesująco. Siatka połączeń wzbogaci się o trzy nowe kierunki. Dwa z nich, Birmingham i Cork, uruchomi Ryanair, największy przewoźnik w Kraków Airport . Trzecia nowość to, znajdująca się w ofercie Eurolotu Werona,  połączenie sezonowe, adresowane głównie do narciarzy wybierających białe szaleństwo na włoskich stokach. Po raz pierwszy na zimę pozostają także rejsy do Barcelony, w latach poprzednich zawieszane po sezonie letnim. W sumie oferta zimowa Kraków Airport obejmować będzie aż 51 połączeń lotniczych." - mówi Urszula Podraza, Rzecznik Prasowy Kraków Airport. 

Zobacz mapę połączeń z Krakowa

Loty zimowe z Portu Lotniczego w Katowicach

Katowickie lotnisko straciło w sezonie zimowym połączenie do Madrytu, Liverpoolu i Forli. Niestety LOT zlikwidował też połączenie do Turynu. W siatce pozostały jednak tak atrakcyjne kierunki jak Rzym, Paryż czy Barcelona. Z kolei jeszcze we wrześniu Eurolot uruchomił loty do Gdańska. Pasażerowie korzystający z katowickiego lotniska mogą polecieć bezpośrednio do: Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Belgii, Irlandii, Niemiec, Holandii, Włoch, Szwecji, Norwegii, Francji i na Ukrainę.

Zobacz mapę połączeń z Katowic

Loty zimowe z Portu Lotniczego w Poznaniu

Poznańskie lotnisko traci w sezonie zimowy kilka połączeń. Pod koniec października zostają zawieszone na okres zimowy loty do Bolonii, Burgas, Edynburga, Madrytu, Mediolanu Bergamo, Oslo Gardermoen, Palmy i Rzymu Fiumicino. Bardzo prawdopodobne, że na wiosnę nie wrócą loty do Oslo i do Edynburga.

Siatkę połączeń wzmocni za to Eurolot, który zaoferuje loty do Werony i do Popradu. Mieszkańcy Wielkopolski w sezonie zimowym mogą bezpośrednio polecieć do: Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Niemiec, Irlandii, Danii, Francji, Norwegii i Szwecji oraz na Słowację

Zobacz mapę połączeń z Poznania

Loty zimowe z Portu Lotniczego w Łodzi

Łódzkie lotnisko zyskało w sezonie zimowym jedno nowe połączenie do Kopenhagi. Loty będzie obsługiwać SAS sześć razy w tygodniu. Z siatki znikają dwa połączenia, które lotnisko zyskało na wiosnę - w zimie nie polecimy z Łodzi do Bremy i Bristolu. Ryanair zlikwidował też połączenie do Mediolanu Bergamo i Edynburga. Zmieniają się dni operacji na kierunkach Liverpool i East Midlands. Zmniejszona zostanie także liczba operacji tygodniowych do Londynu Luton z trzech do dwóch. 

Na chwilę obecną z Portu Lotniczego w Łodzi możemy bezpośrednio polecieć do Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec, Szwecji i Włoch. 

Zobacz mapę połączeń z Łodzi

Loty zimowe z Portu Lotniczego w Bydgoszczy

Bydgoskie lotnisko oferuje swoim podróżnym 6 połączeń regularnych. Jedynym przewoźnikiem, który obsługuje regularne zagraniczne połączenia jest Ryanair. Regularne połączenia do Warszawy oferują zaś Polskie Linie Lotnicze LOT. Na zimę z rozkładu znika połączenie do Barcelony Girony, które powinno wrócić już w marcu. 

Zobacz mapę połączeń z Bydgoszczy

Loty zimowe z Portu Lotniczego w Rzeszowie

Lotnisko w Rzeszowie straciło w sezonie zimowym dwa połączenia. Ryanair zawiesił loty do Barcelony Girony i Bristolu. Niestety lotnisko nie zyska w zimie żadnych nowych połączeń regularnych.

Pasażerowie korzystający z rzeszowskiego lotniska mogą bezpośrednio polecieć do Wielkiej Brytanii, Irlandii i Niemiec.

Zobacz mapę połączeń z Rzeszowa

Loty zimowe z Portu Lotniczego w Gdańsku

Nowy sezon zimowy przyniósł kilka zmian. Ryanair zawiesił sezonowe loty do Barcelony Girony oraz loty do Birmingham, zaś Wizz Air do Rzymu. Ryanair zdecydował się na zainaugurowanie nowego połączenia z Gdańska do Wielkiej Brytanii. Loty do Manchesteru zaczynają się w listopadzie. Także Eurolot zaproponował nowe połączenia. Jeszcze we wrześniu uruchomiono loty do Katowic, a w grudniu ruszą loty do Salzburga.  Mieszkańcy północnej Polski mogą skorzystać z Gdańskiego lotniska i polecieć bezpośrednio do: Hiszpanii, Norwegii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemiec, Danii, Francji, Słowacji, Szwecji, Włoch, Holandii oraz Finlandii.

Zobacz mapę połączeń z Gdańska

Loty zimowe z Portu Lotniczego w Szczecinie

W tym roku lotnisko w Szczecinie straciło sezonowe połączenie do Edynburga. Jak informują władze lotniska loty na tej trasie wrócą jednak już na wiosnę. Pasażerowie podróżujący ze Szczecina mają wciąż do wyboru loty do Irlandii, Norwegii i Wielkiej Brytanii oraz do Warszawy i Krakowa. Na lotnisko latają Ryanair, LOT oraz Norwegian.

Zobacz mapę połączeń ze Szczecina

Loty zimowe z Portu Lotniczego w Zielonej Górze

Lotnisko w Zielonej Górze oferuje podróżnym tylko jedno połączenie regularne - są  to loty do Warszawy.

Połączenie obsługiwane jest codziennie oprócz sobót przez linię Sprint Air.

Zobacz mapę połączeń z Zielonej Góry

Loty zimowe z Portu Lotniczego w Lublinie

W sezonie zimowym działalność operacyjną rozpocznie lotnisko w Lublinie. Z nowego portu lotniczego będą latać Wizz Air i Ryanair. Lublin (LUZ) obsługiwać będzie początkowo tylko dwie trasy Wizz Air: Londyn Luton i Oslo Torp- obie połączenia zostaną zainaugurowane 18 grudnia. Z kolei Ryanair pojawi się w Lublinie już 17 grudnia i bedzie obsługiwał loty do Londynu Stansted i Dublina.

Zobacz mapę połączeń z Lublina