Treść strony

496-jak-dlugo-trwa-odprawa-pasazerska

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Jak długo trwa odprawa pasażerska?

Jak długo trwa odprawa pasażerska? Czy zależy to od kraju, do którego się leci? Nie wiem o ile wcześniej powinnam się znaleźć na lotnisku.

Odpowiedzi 7

0
Oo bardzo różnie
0
ok 2h
0
oo bardzo różnie
0
Lepiej być z 2 h przed lotem, bo czasami pójdzie szybko I sprawnie, a czasem będzie mega kolejka  i ryzyko, że ominiemy lot :)    
0
Czas otwarcia i zamknięcia stanowisk odpraw regulują przepisy poszczególnych linii lotniczych. Należy dokładne zapoznanie się z warunkami podróży przewoźników w momencie dokonywania rezerwacji biletów. Np. Odprawa biletowo-bagażowa dla rejsów obsługiwanych przez PLL LOT uruchamiana jest na minimum: 2 godziny przed rozkładową godziną odlotu z portów polskich (poza Warszawą) oraz pozostałych portów, z których realizowane są połączenia średniego zasięgu (Europa, Bliski Wschód, Afryka Północna); 3 godziny przed rozkładową godziną odlotu w przypadku rejsów z USA, Kanady i innych połączeń dalekiego zasięgu; 23 godziny przed rozkładową godziną odlotu z Warszawy do któregokolwiek portu na siatce PLL LOT, oraz z niżej wymienionych portów: Sztokholm (ARN), Kopenhaga (CPH), Dusseldorf (DUS), Monachium (MUC), Frankfurt (FRA), Genewa (GVA), Wiedeń (VIE).
1
Wszystko zależy od kraju, lotniska i przewoźnika. Na gdańskim lotnisku odprawa bagażowo-biletowa odbywa się: -Ryanair: od 1h 50min. do 40min. przed odlotem -Wizzair: od 2h do 40min. przed odlotem -Norwegian: od 2h 30min. do 30min. przed odlotem -czarter: od 2h do 30min. przed odlotem. Jeśli wybrana została odprawa internetowa (w przypadku Wizzair i Ryanair) i karta pokładowa jest wydrukowana, bądź w aplikacji i nie mamy bagażu do nadania, to nie musimy stawiać się na odprawę na lotnisku. Najlepiej zjawić się najpóźniej na godzinę przed odlotem, żeby zdążyć przejść przez kontrolę bezpieczeństwa. W przypadku lotów linią Norwegian oraz rejsów czarterowych trzeba odprawić się na lotnisku.
1
Tak zależy od kraju w którym jest odlot i przylot. Kraje z dużą biurokracją np. arabskie odprawa jest powolna i nikomu się nie spieszy, więc warto być przynajmniej 2 godziny przed odlotem.
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!10 ofert od 365 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 128 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 104 Sprawdź