Treść główna

Co się dzieje, kiedy zostanie odwołany lot?

Co się dzieje, kiedy zostanie odwołany lot? Jak to wygląda w praktyce?

Odpowiedzi (8)

0
możesz domagać się zwrotu kosztów
0
Są specjalne regulacje w Europie które gwarantują dość dobre rekompensaty
0
Mogą Ci zwrócić koszty podrózy lub przebukować bilet na inny rejs.
0
Pasażer powinien skontaktować się z przewoźnikiem, może też domagać się zwrotu kosztów
0
masz prawo do zwrotów kosztów
0
W przypadku odwołania lotu pasażer ma prawo do: - zwrotu kosztów biletu, zaoferowania innego połączenia z punktem docelowym podróży, posiłku, napojów oraz rozmowy telefonicznej, jeżeli czas oczekiwania na inne połączenie lotnicze to usprawiedliwia. Ponadto, pasażerowie mogą być uprawnieni do odszkodowania w wysokości od 250 EUR do 600 EUR (w zależności od zasięgu podróży) w przypadku, gdy zaoferowane połączenie zastępcze różni się znacząco do odwołanego a powiadomienie o odwołaniu lotu nastąpiło zbyt późno. W przypadku problemów z odmową przyjęcia na pokład, odwołania lub dużego opóźnienia lotu należy skontaktować się z Komisją Ochrony Praw Pasażerów działającą przy Urzędzie Lotnictwa Cywilnego w ramach Sieci NEB-NET (National Enforcement Bodies). NEB-NET jest to sieć organów odpowiedzialnych za wykonywanie postanowień rozporządzenia (WE) nr 261/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z 11 lutego 2004 r. ustanawiającego wspólne zasady odszkodowania i pomocy dla pasażerów w przypadku odmowy przyjęcia na pokład albo odwołania lub dużego opóźnienia lotów.
1
Tak, dotyczy to wszystkich przewoźników :)
1
Należy wtedy jak najszybciej skontaktować się z linią lotniczą (chociaż ktoś na lotnisku powinna się zainteresować pasażerami z odwołanego lotu). Jeśli chodzi o odszkodowania i rekompensaty: w przypadku odwołania lub opóźnienia powyżej 5 godzin przysługują pasażerowi różne formy rekompensaty. Zostanie nam zwrócona opłata za bilet lub lot na podobnych warunkach do docelowego miejsca w możliwym najwcześniejszym terminie. Można też liczyć na odszkodowanie (od 250 do 600 euro w zależności od ilości kilometrów do miejsca docelowego) jeśli na miejscu zjawimy się trzy godziny lub więcej po pierwotnie przewidzianej przez przewoźnika lotniczego godzinie przylotu. Wypłata odszkodowania nie dotyczy lotów, które zostały opóźnione z powodu nieprzewidzianych okoliczności którym nie można było zaradzić, czyli np. warunki meteorologiczne.
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Weekend na Malcie! Tanie loty i 4* hotel ze śniadaniami563 Sprawdź Wybierzcie się do GRECJI! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna33 oferty od 138 Sprawdź Słoneczny Rodos! Tydzień w 3* hotelu z basenem w opcji all inclusive2067 Sprawdź Letni urlop na słonecznej Majorce! Tanie loty i noclegi w cenie!800 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa