Treść strony

131-co-sie-dzieje-kiedy-zostanie-odwolany-lot

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Co się dzieje, kiedy zostanie odwołany lot?

Co się dzieje, kiedy zostanie odwołany lot? Jak to wygląda w praktyce?

Odpowiedzi 8

0
możesz domagać się zwrotu kosztów
0
Są specjalne regulacje w Europie które gwarantują dość dobre rekompensaty
0
Mogą Ci zwrócić koszty podrózy lub przebukować bilet na inny rejs.
0
Pasażer powinien skontaktować się z przewoźnikiem, może też domagać się zwrotu kosztów
0
masz prawo do zwrotów kosztów
0
W przypadku odwołania lotu pasażer ma prawo do: - zwrotu kosztów biletu, zaoferowania innego połączenia z punktem docelowym podróży, posiłku, napojów oraz rozmowy telefonicznej, jeżeli czas oczekiwania na inne połączenie lotnicze to usprawiedliwia. Ponadto, pasażerowie mogą być uprawnieni do odszkodowania w wysokości od 250 EUR do 600 EUR (w zależności od zasięgu podróży) w przypadku, gdy zaoferowane połączenie zastępcze różni się znacząco do odwołanego a powiadomienie o odwołaniu lotu nastąpiło zbyt późno. W przypadku problemów z odmową przyjęcia na pokład, odwołania lub dużego opóźnienia lotu należy skontaktować się z Komisją Ochrony Praw Pasażerów działającą przy Urzędzie Lotnictwa Cywilnego w ramach Sieci NEB-NET (National Enforcement Bodies). NEB-NET jest to sieć organów odpowiedzialnych za wykonywanie postanowień rozporządzenia (WE) nr 261/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z 11 lutego 2004 r. ustanawiającego wspólne zasady odszkodowania i pomocy dla pasażerów w przypadku odmowy przyjęcia na pokład albo odwołania lub dużego opóźnienia lotów.
1
Tak, dotyczy to wszystkich przewoźników :)
1
Należy wtedy jak najszybciej skontaktować się z linią lotniczą (chociaż ktoś na lotnisku powinna się zainteresować pasażerami z odwołanego lotu). Jeśli chodzi o odszkodowania i rekompensaty: w przypadku odwołania lub opóźnienia powyżej 5 godzin przysługują pasażerowi różne formy rekompensaty. Zostanie nam zwrócona opłata za bilet lub lot na podobnych warunkach do docelowego miejsca w możliwym najwcześniejszym terminie. Można też liczyć na odszkodowanie (od 250 do 600 euro w zależności od ilości kilometrów do miejsca docelowego) jeśli na miejscu zjawimy się trzy godziny lub więcej po pierwotnie przewidzianej przez przewoźnika lotniczego godzinie przylotu. Wypłata odszkodowania nie dotyczy lotów, które zostały opóźnione z powodu nieprzewidzianych okoliczności którym nie można było zaradzić, czyli np. warunki meteorologiczne.
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!8 ofert od 374 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 130 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 104 Sprawdź