Treść główna

Czy warto jechać do Rzymu w grudniu?

Odpowiedzi (20)

0
tak
0
zawsze warto!
0
Ja byłam w lutym i jak dla mnie i tak było mnóstwo ludzi. Nie wyobrażam sobie jak tłoczno musi być w lecie. Zdecydowanie lepiej jechać zimą według mnie :)
0
mniej turystów, troszke taniej, a pogoda ok
0
Pewnie że warto jechać chociażby z racji mniejszego natłoku turystów, cieplejszej atmosfery niż u nas no i okres świąteczny dający niepowtarzalny urok temu miejscu.
0
Tam zawsze można polecieć o każdej porze i zawsze jest tłoczno, więc nie ma reguły.
0
Oczywiście, że warto! Dużym plusem jest brak turystów a i temperatura bedzie znacznie wyższa niż w Polsce :)
0
Warto! 1. Tańsze bilety lotnicze (chociaż nie jest to regułą). 2. Nie ma upałów:) a temperatura i tak bardziej przyjazna niż w Polsce. 3. Targi bożonarodzeniowe, zwłaszcza Mercatino di Natale przy Piazza Navona. 4. Zakup włoskich świątecznych przysmaków, przede wszystkich tradycyjnego panettone 5. Można obejrzeć szopkę przed Bazyliką św. Piotra w Watykanie. 6. Mniejsze kolejki do muzeów.      
0
Niepowtarzalny klimat Rzymu (i Włoch w zasadzie) jest piękny o każdej porze roku! Na pewno w grudniu będzie mniej turystów, kolejek itp sytuacji co zaliczyłabym na sporą korzyść :D
0
Tak warto, w Rzymie jest zawsze pięknie :)
0
Rzym jeest dobry w każdej chwili :) I będzie Cię czekało spokojne zwiedzanie,bez takiej fali turystów, oraz na pewno ceny będą przyjemniesze,gdyż nie będzie jeszcze sezonu turystycznego .
0
Jak najbardziej warto!! Zimową porą jest cudowna atmosfera. I też mniej turystów.
0
Rzym warto zawsze! Jest przepiękny. Ktoś wyżej pisał, że zimą szybciej robi się ciemno, ale wg mnie to plus, bo Rzym nocą jest jeszcze piękniejszy ;)
0
Odwiedziłam Rzym kilka razy w ciągu polskiej zimy - tak warto. Temperatura będzie dość przyjemna ~15stopni, idealna do zwiedzania, nastaw się na długie piesze wycieczki. Nie spodziewaj się jednak, że nie będzie turystów - będą i to całkiem sporo;). Jedynym minusem może być deszcz - większość atrakcji znajduje się bowiem na świeżym powietrzu (jak tylko zacznie padać na ulicach pojawia się cała masa sprzedawców parasolek). Drugi minus to fakt, że w okresie "zimowym" niektóre zabytki poddawane są renowacji. W grudniu jednak ominie Cię plażowanie i morskie kąpiele.
0
Uważam, że Rzym jest piękny o każdej porze roku. Ale najlepiej wybrać się do Rzymu we wrześniu, kiedy ludzi trochę mniej !
1
Byłam w Rzymie tylko w wakacje lipcu albo sierpniu, ale było wtedy strasznie gorąco i kolejki do niektórych atrakcji były bardzo długie. Myślę, że w zimie będzie można to wszystko zobaczyć na spokojnie, dodatkowo nie narażając się na tak wysokie koszty. Poza sezonem noclegi mają o wiele lepsze ceny. Jeśli kiedyś znowu będę chciała odwiedzić Rzym to myślę, że wybiorę właśnie miesiące zimowe albo wczesnowiosenne.
0
Rzym jest tak atrakcyjnym i ciekawym miejscem, że warto je odwiedzić niezależnie od pory roku. Zawsze jest tam co zobaczyć, co zjeść. Miasto żyje przez cały rok, nie tylko w sezonie turystycznym. Plusem odwiedzania poza sezonem jest niewątpliwie mniejsze zagęszczenie turystów:)Większa przystępność cenowa.
0
Będąc w Rzymie w styczniu mogę z pewnością napisać, że warto jechać do Rzymu o każdej porze roku, tylko minusik taki, że wczas robi się ciemno, ale plusik to na pewno mniej turystów niż w okresie wakacyjnym, chociaż nie wiem jak to jest w grudniu w okresie przed świątecznym.
0
Rzym jest miejscem które trzeba zwiedzic, obojętnie czy lato czy zima, więc polecam!
0
Tak. Rzym jest cudownym miejscem o każdej porze roku. Na dodatek bilety sa tańsze, mniej turystów oraz inna aura. Na pewno ciekawe doświadczenie.
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Meksyk w świetnej cenie! Sprawdź tanie loty i noclegi! 2261 Sprawdź WŁOCHY czekają! Tanie loty w zasięgu ręki20 ofert od 72 Sprawdź Rajskie wakacje na Zanzibarze! 4* hotel all inclusive świetnej cenie! 3611 Sprawdź Sycylia – gorąca wyspa poleca się na niezapomniany urlop. Tanie loty i świetny 4* hotel! 1489 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa