Treść strony

383-kiedy-najlepiej-sie-zaszczepic-wylatujac-do-indii

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Treść główna

Kiedy najlepiej się zaszczepić wylatując do Indii?

Chodzi mi po głowie wyjazd do Indii. Sami wiecie jakie panują w tym kraju warunki higieniczne. Kiedy najlepiej się zaszczepić wyjeżdżając w głąb Indii?

Odpowiedzi 6

0
dużo wcześniej, udaj sie do lekarza
0
Byle nie w ostatniej chwili bo niestety nic to nie da... Myślę, że miesiąc przed starczy :) Chyba, że masz duże braki w szczepieniach i np czeka cię odnowienie WZW, tężca itd- warto wtedy udać się do lekarza i zaplanować kolejne szczepienia. Pozdrawiam :)
0
Jak leciałem do Indii we wrześniu to zrobiłem szczepienia w lipcu, sierpniu.
0
Na pierwszą wizytę w poradni medycyny podróży dobrze jest umówić się ok. 3 miesiące przed planowanym wylotem (tak aby rozplanować szczepienia w przypadku większej ich liczby; zdaję sobie sprawę, że w przypadku wyjazdów "w ostatniej chwili" jest to niemożliwe - w takich przypadkach jak najszybciej po zakupie biletu). Ze szczepień zalecanych w przypadku Indii: 1. WZW B: konieczne 2 dawki przed wyjazdem (z trzech) w odstępie 1 miesiąca, druga dawka najpóźniej 2 tygodnie przed wyjazdem 2. WZW A: 1 dawka (z dwóch) przed wyjazdem 3. Tężec, błonica, polio - jeśli te szczepienia nie są aktualne (zalecane doszczepianie co 10 lat od ostatniego szczepienia w wieku 16-18 lat), to 1 dawka przypominająca przed wyjazdem; jeśli okres nieszczepienia był dużo dłuższy niż 10 lat, to cały schemat szczepienia (3 dawki) 4. Dur brzuszny: 1 dawka przynajmniej 1 tydzień przed wyjazdem (szczepionka daje odporność na 3 lata). 5. W przypadku Indii rozważyłabym wściekliznę: 3 dawki przed wyjazdem w schemacie 0/71/21(28) dni odstępu
0
Przed wyjazdem do Indii należy wykonać zalecane szczepienia, na 6-8 tygodni przed planowaną podróżą tak, aby mieć czas na przyjęcie wszystkich niezbędnych szczepionek/leków w celu uzyskania wymaganego efektu ochronnego.
0
To na ile wcześniej się zaszczepić zależy od tego na jakie chroby planujesz przyjąć szczepionki. Niektóre są jednodawkowe, niektóre kilkudawkowe i potzrebne są odpowiednie przerwy pomiędzy kolejnymi dawkami. Jednak większość szczepionek działa przez kilka lat, więc możesz zacząć się szczepić kilka miesięcy przed wyjazdem.
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 365 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 134 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 100 Sprawdź