Treść strony

334-kiedy-najlepiej-leciec-do-gruzji-i-armenii

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Kiedy najlepiej lecieć do Gruzji i Armenii?

jaki miesiąc jest najlepszy na wyjazd w tamten rejon?

Odpowiedzi 7

0
Ja polecam wrzesień. Wciąż jest piękna pogoda, lecz niezbyt gorąco, a i sezon turystyczny się kończy, co ma wiele zalet!
0
Najlepiej wybrać taką porę żeby nie padało, oraz wtedy gdy nie ma wielu turystów i ceny spadają, chociaż Gruzja i tak jest tania. Najlepsza pora to lato i jesień
0
wiosna/lato
0
Zależy jaką pogodę chcę mieć na miejscu. Jeżeli chcesz w Gruzji poszaleć na nartach wybierz zimę, jeżeli chcesz popływać w morzu wybierz lato.
0
Do Gruzji najlepiej jest wybrać się wiosną (w okresie maj-czerwiec)i wczesną jesienią ( wrzesień-październik). Wtedy jest przyjemnie ciepło, nie ma tłumów i obowiązują nieco niższe ceny niż w szczycie sezonu.Góry również wyglądają wtedy bardziej malowniczo niż latem: wiosną na szczytach jest więcej śniegu, a w dolinach rosną kwiaty; jesienią zbocza przybierają ładną brązową barwę. Natomiast planując wyjazd do Armenii należy wziąć pod uwagę wiosnę i lato, gdyż są najlepszymi porami, zaś najmniej sprzyjające warunki dla turystów panują w zimie.
0
Najlepiej lecieć samolotem, tanimi liniami lotniczymi wizzair do Kutaisi z (Warszawy czy Katowic). Można lecieć Lotem z Warszawy do Tbilisi. Letnie miesiące są najlepszym okresem dla osób, które spragnione są słońca i morskich kąpieli na wybrzeżu Morza Czarnego. Od lipca do połowy września temperatura wody morskiej kształtuje się w granicach od +25°C do nawet +30°C. Panuje wtedy tropikalna pogoda z dziennymi maksymami temperatury powyżej +30°C oraz dużą wilgotnością względną sięgającą niekiedy 90 %. Należy liczyć się z popołudniowymi burzami, które występują niemal codziennie, przynosząc ulewny deszcz a zarazem chwilowe wytchnienie od upału.Lato to także najdogodniejsza pora na wędrówki wysokogórskie. Należy pamiętać, że górska aura jest dość kapryśna, szczególnie w Gruzji. Cyrkulacja atmosferyczna często zmienia się i przynosi odmienna pogodę. Jeśli przez kilka dni z rzędu wieje z kierunków południowych i wschodnich to nawet na wysokości 2500 m n.p.m. (zwłaszcza we wschodniej części kraju) temperatura sięga dniem + 25°C.
0
Latem jest zwykle słonecznie, wiosna i jesień są dłuższe i cieplejsze niż w Polsce. Najlepiej jechać na przełomie wiosny/lata - pogoda będzie umiarkowana i dobra na zwiedzanie całego kraju.
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!5 ofert od 249 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 104 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 135 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 93 Sprawdź