Treść strony

Treść główna

Najbezpieczniejsze państwo w Afryce

Jakie państwo w Afryce jest najczęściej odwiedzane? Które jest najbezpieczniejsze?

Odpowiedzi 14

0
maroko i egpt, ale z was debile :D
0

Reunion i Mauritius

0

Nie to Zielony Przylądek

0

Republika Zielonego Przylądka

0
Egipt  
0
egipt!
0
maroko, egipt
0
Patrząc na to co się teraz dzieje, to obstawiam Maroko, chociaż w Egipcie do którego latam co rok nigdy nic mi się nie stało.
0
Najczęściej odwiedzane - przez Polaków - państwa Afryki to Egipt, Tunezja i Maroko. Na stronach MSZ możemy przeczytać ostrzeżenia przed wyjazdem do Tunezji i Egiptu. Natomiast jeśli chodzi o Maroko to  Ministerstwo Spraw Zagranicznych  tylko przypomina  o konieczności zachowania wszelkich środków ostrożności. Wynika z tego, że w Maroku jest najbezpieczniej z tych trzech państw.   
0
Z własnego ,,wydaje mi się" to chyba Maroko, ale jeśli chcesz mieć zawsze pewną i oficjalną wiedzę to polecam zaglądać od czasu do czasu na stronę www MSZ. Tam znajdziesz aktualne informacje o konfliktach na świecie, poradach jak się zachować i przede wszystkim miejscach, które są odradzane na podróż w danym czasie. Pozdrawiam! :)
0
Maroko - zgadzam się.
0
MAroko
0
Najniebezpieczniejsze w Afryce są państwa z niestabilną sytuacją polityczną, gdzie jest szansa na zamach stanu i nastroje są chwiejne.
2
Trójka najczęściej odwiedzanych krajów w Afryce w 2014 to 1.Maroko 2.RPA 3.Tunezja (na pewno wysoko jest też Egipt, ale w rankingach często jest klasyfikowany nie jako Afryka, a Bliski Wschód). W świetle ostatniego zamachu w Tunezji ostatnim można się spodziewać spadku liczby turystów w tym kraju. W Maroku póki co takich incydentów się nie notuje i jeśli miałabym na myśli jakiś bezpieczny kraj, to byłoby to to państwo. W przypadku RPA co prawda Johannesburg i Cape Town mają wysoki standard życia, ale cały kraj jako taki jest uważany za raczej mało bezpieczny i ma wysoki odsetek morderstw, co może być mało zachęcające ;) Dość popularne i bezpieczne są m.in. Namibia, Tanzania, Swaziland, Uganda. Zasadniczo rozsądny i odpowiedzialny podróżnik nie powinien mieć problemów w większości krajów. Może prościej będzie wymienić te, do których podróży się nie poleca: rejon Sahary Centralnej, Nigeria, Niger, Sudan, kraje, w których jest/była epidemia Eboli (Sierra Leone, Liberia, Gwinea), Czad, Somalia, Demokratyczna Republika Konga.
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Niezapomniany urlop na Wyspach Kanaryjskich! Loty i apartament na cały tydzień!1146 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 56 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 140 Sprawdź MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!8 ofert od 229 Sprawdź