Treść strony

 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Co powinnam zrobić przed podróżą do Australii?

Odpowiedzi 1

0

Oto 10 rzeczy, które powinnaś zrobić przed podróżą do Australii:

 1. Sprawdź wymagania wizowe. Aby wjechać do Australii, potrzebujesz wizy. Wizę możesz uzyskać online lub w australijskiej placówce dyplomatycznej lub konsularnej w twoim kraju.
 2. Zarezerwuj bilety lotnicze i zakwaterowanie. Ceny biletów lotniczych i zakwaterowania w Australii mogą być wysokie, dlatego warto zarezerwować je z wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli podróżujesz w sezonie wysokim.
 3. Wykup ubezpieczenie podróżne. Ubezpieczenie podróżne zapewni ci ochronę w razie choroby, wypadku lub innych nieprzewidzianych zdarzeń.
 4. Przeczytaj o australijskiej kulturze i obyczajach. Australijczycy są bardzo przyjaźni i gościnni, ale warto zapoznać się z ich kulturą i obyczajami, aby uniknąć nieporozumień.
 5. Zaplanuj swoją podróż. Przemyśl, co chcesz zobaczyć i zrobić w Australii. Warto przeczytać przewodniki i blogi podróżnicze, aby znaleźć inspirację.
 6. Naucz się kilku podstawowych zwrotów po angielsku. Angielski jest językiem urzędowym w Australii, dlatego warto nauczyć się kilku podstawowych zwrotów, aby ułatwić sobie komunikację z miejscowymi.
 7. Zapakuj odpowiednie ubrania. Pogoda w Australii może być bardzo zmienna, dlatego warto zabrać ze sobą ubrania na każdą okazję.
 8. Zaszczep się. Niektóre szczepienia są zalecane dla podróżujących do Australii. Warto skonsultować się z lekarzem, aby dowiedzieć się, jakie szczepienia są dla ciebie odpowiednie.
 9. Przygotuj się na to, że Australia jest dużym krajem. Australia jest szóstym co do wielkości krajem na świecie, dlatego podróżowanie po niej może zająć trochę czasu.
 10. Bądź otwarta na nowe doświadczenia. Australia to kraj o bogatej kulturze i przyrodzie. Warto być otwartą na nowe doświadczenia i odkrycia.

Oto kilka dodatkowych wskazówek, które mogą ci się przydać:

 • Jeśli planujesz podróżować po Australii samochodem, pamiętaj, że ruch na drogach jest lewostronny.
 • Australia jest krajem z dużą ilością dzikiej przyrody. Bądź ostrożna podczas spacerów po lesie lub w pobliżu rzek, aby uniknąć spotkania z niebezpiecznymi zwierzętami.
 • Australia jest krajem drogim. Warto zaoszczędzić trochę pieniędzy przed podróżą.

Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą ci zaplanować i przygotować się do podróży do Australii. Życzę ci wspaniałych wakacji!

Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!5 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 8 ofert od 216 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!27 ofert od 199 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY9 ofert od 259 Sprawdź