Treść strony

 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Wiecie coś o stanie Waszyngton?

Odpowiedzi 1

0

Stan Waszyngton jest położony na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, graniczy z Kanadą na północy i Oregonem na południu. Stolicą stanu jest Olympia.

Stan Waszyngton jest domem dla wielu naturalnych cudów, w tym Gór Skalistych, Puszczy Olimpijskiej i Puszczy Hoh. Stan jest również znany z produkcji jabłek, winogron i łososia.

Historia

Stan Waszyngton został nazwany na cześć pierwszego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Jerzego Waszyngtona. Terytorium zostało pierwotnie zasiedlone przez Indian, a następnie przez osadników europejskich.

Stan Waszyngton został oficjalnie przyjęty do Unii w 1889 roku.

Geografia

Stan Waszyngton jest położony na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, graniczy z Kanadą na północy i Oregonem na południu. Stan jest podzielony na dwie główne części: północną, która jest górzysta, i południową, która jest bardziej płaska.

Klimat

Klimat stanu Waszyngton jest umiarkowany, z ciepłymi latami i zimnymi zimami. Na północy stanu klimat jest bardziej wilgotny, a na południu bardziej suchy.

Gospodarka

Gospodarka stanu Waszyngton jest oparta na rolnictwie, turystyce i produkcji. Stan jest największym producentem jabłek w Stanach Zjednoczonych, a także produkuje winogrona, łososia i inne produkty rolne.

Obywatele

Liczba ludności stanu Waszyngton wynosi około 7,8 miliona. Głównymi grupami etnograficznymi są biali, Azjaci i Indianie.

Miasta

Największe miasta stanu Waszyngton to Seattle, Spokane i Tacoma.

Atrakcje turystyczne

Do popularnych atrakcji turystycznych w stanie Waszyngton należą:

 • Góry Skaliste: Góry Skaliste są domem dla wielu parków narodowych i stanowych, w tym Parku Narodowego Mount Rainier i Parku Narodowego Glacier.
 • Puszcza Olimpijska: Puszcza Olimpijska jest domem dla wielu gatunków roślin i zwierząt, w tym niedźwiedzi grizzly i wilków.
 • Puszcza Hoh: Puszcza Hoh jest domem dla wielu starych drzew, w tym sekwoi i jodeł.
 • Miasto Seattle: Seattle jest domem dla wielu muzeów, galerii sztuki i innych atrakcji.
 • Miasto Spokane: Spokane jest domem dla wielu parków, muzeów i innych atrakcji.
 • Miasto Tacoma: Tacoma jest domem dla wielu muzeów, galerii sztuki i innych atrakcji.

Podsumowanie

Stan Waszyngton to piękny i różnorodny stan z wieloma atrakcjami turystycznymi. Stan jest domem dla wielu naturalnych cudów, w tym Gór Skalistych, Puszczy Olimpijskiej i Puszczy Hoh. Stan jest również znany z produkcji jabłek, winogron i łososia.

Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!5 ofert od 270 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 8 ofert od 208 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!21 ofert od 199 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY9 ofert od 259 Sprawdź