Treść strony

 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Wiecie coś o stanie Waszyngton?

Odpowiedzi 1

0

Stan Waszyngton jest położony na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, graniczy z Kanadą na północy i Oregonem na południu. Stolicą stanu jest Olympia.

Stan Waszyngton jest domem dla wielu naturalnych cudów, w tym Gór Skalistych, Puszczy Olimpijskiej i Puszczy Hoh. Stan jest również znany z produkcji jabłek, winogron i łososia.

Historia

Stan Waszyngton został nazwany na cześć pierwszego prezydenta Stanów Zjednoczonych, Jerzego Waszyngtona. Terytorium zostało pierwotnie zasiedlone przez Indian, a następnie przez osadników europejskich.

Stan Waszyngton został oficjalnie przyjęty do Unii w 1889 roku.

Geografia

Stan Waszyngton jest położony na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, graniczy z Kanadą na północy i Oregonem na południu. Stan jest podzielony na dwie główne części: północną, która jest górzysta, i południową, która jest bardziej płaska.

Klimat

Klimat stanu Waszyngton jest umiarkowany, z ciepłymi latami i zimnymi zimami. Na północy stanu klimat jest bardziej wilgotny, a na południu bardziej suchy.

Gospodarka

Gospodarka stanu Waszyngton jest oparta na rolnictwie, turystyce i produkcji. Stan jest największym producentem jabłek w Stanach Zjednoczonych, a także produkuje winogrona, łososia i inne produkty rolne.

Obywatele

Liczba ludności stanu Waszyngton wynosi około 7,8 miliona. Głównymi grupami etnograficznymi są biali, Azjaci i Indianie.

Miasta

Największe miasta stanu Waszyngton to Seattle, Spokane i Tacoma.

Atrakcje turystyczne

Do popularnych atrakcji turystycznych w stanie Waszyngton należą:

 • Góry Skaliste: Góry Skaliste są domem dla wielu parków narodowych i stanowych, w tym Parku Narodowego Mount Rainier i Parku Narodowego Glacier.
 • Puszcza Olimpijska: Puszcza Olimpijska jest domem dla wielu gatunków roślin i zwierząt, w tym niedźwiedzi grizzly i wilków.
 • Puszcza Hoh: Puszcza Hoh jest domem dla wielu starych drzew, w tym sekwoi i jodeł.
 • Miasto Seattle: Seattle jest domem dla wielu muzeów, galerii sztuki i innych atrakcji.
 • Miasto Spokane: Spokane jest domem dla wielu parków, muzeów i innych atrakcji.
 • Miasto Tacoma: Tacoma jest domem dla wielu muzeów, galerii sztuki i innych atrakcji.

Podsumowanie

Stan Waszyngton to piękny i różnorodny stan z wieloma atrakcjami turystycznymi. Stan jest domem dla wielu naturalnych cudów, w tym Gór Skalistych, Puszczy Olimpijskiej i Puszczy Hoh. Stan jest również znany z produkcji jabłek, winogron i łososia.

Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 116 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 116 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!8 ofert od 350 Sprawdź