Treść główna

Czy w pociągach występuje limit bagażu?

Zastanawiam się czy w pociągach tak jak w samolotach występuje limit bagażu? Wyobraźmy sobie podróż dużej rodziny z wieloma walizkami, czy poniosą Oni dodatkowe koszty za bagaż.

Odpowiedzi (9)

0
nigdy nikt nie sprawdzał mi tego
0
nie spotkałam się z tym
0
Osobiście nigdy nie spotkałam się, z tym, aby na kolei ktoś liczył, lub ważył  komuś walizki.
0
Nigdy nie miała kontroli, chociaż zdażyło mi się kilka razy mieć duży bagaż. Jeźdżąc pociągami również nie byłam świadkiem kontroli wielkości bagażu innych  pasażerów
0
Ja tam jechałam z naprawdę wieloma rzeczami i nikt się nie przyczepił, chociaż niewiadomo na kogo można trafić 
0
Ja nigdy się z kontrola nie spotkałam
0
tak
-1
W PKP również jest opłata za ponadwymiarowe bagaże czyli takie, których suma mierzona w skrajnych punktach przekracza 130 cm.
1
Znalazłam taką informację: "Tak. W większości europejskich pociągów dopuszczalny limit bagażu to dwie duże torby (walizki) oraz jeden bagaż podręczny. Bagaż musi być na tyle lekki, by jego właściciel mógł go swobodnie przenosić oraz podnosić – np. w celu umieszenia bagażu na półkach nad siedzeniami. W pociągach Thalys czy Eurostar jeden z krawędzi bagażu nie może przekroczyć 85 cm." Osobiście nie spotkałam się jeszcze z tym żeby ktoś to sprawdzał. Z reguły nawet nie wiadomo, kto ile ma bagażu, bo wszystkie leżą razem. Ostatnio jechałam z psem, dużym transporterem na koty, plecakiem, siatką i torbą i nie miałam problemów ;)
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Weekend na Malcie! Tanie loty i 4* hotel ze śniadaniami563 Sprawdź Wybierzcie się do GRECJI! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna33 oferty od 138 Sprawdź Słoneczny Rodos! Tydzień w 3* hotelu z basenem w opcji all inclusive2067 Sprawdź Letni urlop na słonecznej Majorce! Tanie loty i noclegi w cenie!800 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa