Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Czy w pociągach występuje limit bagażu?

Zastanawiam się czy w pociągach tak jak w samolotach występuje limit bagażu? Wyobraźmy sobie podróż dużej rodziny z wieloma walizkami, czy poniosą Oni dodatkowe koszty za bagaż.

Odpowiedzi 9

0
nigdy nikt nie sprawdzał mi tego
0
nie spotkałam się z tym
0
Osobiście nigdy nie spotkałam się, z tym, aby na kolei ktoś liczył, lub ważył  komuś walizki.
0
Nigdy nie miała kontroli, chociaż zdażyło mi się kilka razy mieć duży bagaż. Jeźdżąc pociągami również nie byłam świadkiem kontroli wielkości bagażu innych  pasażerów
0
Ja tam jechałam z naprawdę wieloma rzeczami i nikt się nie przyczepił, chociaż niewiadomo na kogo można trafić 
0
Ja nigdy się z kontrola nie spotkałam
0
tak
-1
W PKP również jest opłata za ponadwymiarowe bagaże czyli takie, których suma mierzona w skrajnych punktach przekracza 130 cm.
1
Znalazłam taką informację: "Tak. W większości europejskich pociągów dopuszczalny limit bagażu to dwie duże torby (walizki) oraz jeden bagaż podręczny. Bagaż musi być na tyle lekki, by jego właściciel mógł go swobodnie przenosić oraz podnosić – np. w celu umieszenia bagażu na półkach nad siedzeniami. W pociągach Thalys czy Eurostar jeden z krawędzi bagażu nie może przekroczyć 85 cm." Osobiście nie spotkałam się jeszcze z tym żeby ktoś to sprawdzał. Z reguły nawet nie wiadomo, kto ile ma bagażu, bo wszystkie leżą razem. Ostatnio jechałam z psem, dużym transporterem na koty, plecakiem, siatką i torbą i nie miałam problemów ;)
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!10 ofert od 374 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 104 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna14 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź