Treść główna

Jak zapakować się na całodzienne zwiedzanie?

Co bierzecie ze sobą w lecie, jak wybieracie się zwiedzać miasto przez cały dzień? Wiadomo - woda to podstawa, ale co jeszcze?

Odpowiedzi (19)

2
Na pewno przydadzą się chusteczki odświeżające :-)
2
Ubranie na "cebulkę", wygodne i przewiewne buty, mały plecak. A w plecaku najważniejszy aparat fotograficzny, mapę, woda-wiadomo, coś do zjedzenia, gumę do żucia, kopiko, naładowany telefon, słuchawki - lubię czasem posłuchać muzyki,daszek chroniący oczy przed słońcem, jednorazowe chusteczki, żel/bakteryjny, dokumenty.
1
cos w razie pogorszenia pogody- np kurtka przeciwdeszczowa, jedzenie, mapa w upały krem przeciwsłoneczny i naładowany telefon:)
1
Na pewno kurtkę przeciwdeszczową i jakąś bluzę w razie chłodu; przewodnik turystyczny. Jedzenie - tylko wtedy jeśli chcę zaoszczędzić, bo na mieście jest drogo. Dla siebie chyba tyle - aktualnie większość mojego bagażu zawsze zajmują rzeczy potrzebne do zwiedzania z małymi dziećmi :)
1
i powerbank :)
1
Wszystko zależy od pogody i prognozowanej pogody na dany jak jest chłodniej, to w plecaku biorę kurtkę przeciw deszczową, jak jest cieplej do ograniczam się do jakiegoś lekkiego sweterka na wszelki wypadek. Przede wszystkim zabieram chusteczki antybakteryjne, gdyby nie było gdzie umyć rąk. Plastry, gdyby buty mnie obtarły, kapelusz przeciwsłoneczny, mini parasolkę, chusteczki do nosa, szminkę nawilżającą, telefon, wodę, kanapki (bułeczka + żółty serek + jajeczko + papryka)i dużo ciastek :P.
1
Pytanie łatwe lecz ciężko z precyzyjną odpowiedzią. To wszystko zalezy gdzie i kiedy sie wybieramy. Jesli chcemy zwiedzać miasta i ich zabytki to wystarczy Nam zapakować do plecaka dobry plan miasta, wodę mineralną, cos do jedzenia, i do głowy pakujemy wiedzę czy zabytki które chcemy zwiedzać są dziś otwarte. Najlepiej skorzystać z internetu bądź udac sie do informacji turystycznej i sie dopytać. Wybierając sie w góry na całodzienne zwiedzanie przyrody pamiętajmy o zabraniu mapy, latarki, koca termicznego, naładowanego telefonu komórkowego, tabliczkę czekolady, płaszcz przeciwdeszczowy, wygodne buty, scyzoryk, termos z herbatą, kanapki, dokumenty, w razie wypadku opatrunki,ciuchów na ewentualne przebranie. Zwiedzanie w słoneczne dni to zabranie ze sobą picia, cos do przegryzienia, czapki, plecaka, dokumentów.
0
Dokumenty, protfel, aparat, telefon, coś do jedzonka, bluza, powerbank, mapa. No i zawsze w telefonie nawigacja, mapka metra np i inne potrzebne informacje :)
0
okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem!
0
W lecie mam przede wszystkim - okulary przeciwsłoneczne, kurtkę wiatrówkę (gdyby padało), wodę. W zimie rękawiczki, rozgrzewający mały "rozgrzewacz" (ten w którym łamie się blaszkę). Zawsze mam mapę danego miejsca, notes w którym mam zapisane wszystko, power bank, żel antybakteryjny.
0
Zależy na jakie zwiedzanie się nastawiasz:)Jeżeli chcesz poznać miasto,bez żadnych sportowych wyczycnowych wycieczek to pewnie w plecaku powinna się znalezc  dobra mapa, chusteczki,coś do zjedzenia i do picia i tyle;)Nie zapomnij o wygodnym obuwiu i o dobrym ubiorze-zeby nie było ani za gorąco ani za zimno:)
0
krem, okulary, nakrycie ciala i głowy!
0
żel antybakteryjny, nakrycie głowy
0
Na całodzienne zwiedzanie nie rozstaję się z: aparatem (koniecznie naładowanym na maksa), power bankiem do telefonu ,,na czarną godzinę", jakąś przekąską ,,na czarną godzinę" jakby jedzenie w knajpach mi nie odpowiadało, sweterkiem/bluzą jakby zawiało/klimatyzacja w pomieszczeniach; chusteczki (suche bądź mokre); carex do umycia rąk w ,,polowych" warunkach no i wspomniana przez ciebie woda. Pozdrawiam :)
0
okulary, nakrycie głowy, mapa, aparat, jakiś batonik, chusteczki, bluzę jakby miało się zrobić chłodniej :)
0
Kurtka przecidweszczowa, woda,cos do jedzenia, jakis dokument,żel antybakteryjny, chusteczki nawilżane, tabliczkę czekolady
0
W lecie jeśli pogoda ma być piękna i jest gorąco, to wygodne buty (przewiewne typu sandały itp.), coś do picia, krem na słońce, aparat, telefon, dokument, chusteczki odświeżające i jakąś narzutkę (jeśli ta podróż jest daleka i nie wiadomo o jakiej porze dnia się zakończy) :) i plan zwiedzania :)
0
coś przeiwsłonecznego na pewno
0
W zależności od regionu i pogody, rzeczy do zabrania mogą się różnić. Ale podstawa to dokumenty, leki (jeżeli choruje się przewlekle), pieniądze, woda, słodycz(coś kalorycznego).
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Weekend w bajkowym Alberobello! Przeloty, apartament i auto!571 Sprawdź Nieziemskie krajobrazy Portugalii! Tydzień w Lagos w świetnej cenie za loty, auto i noclegi!1182 Sprawdź Najtaniej! Podróżuj za mniej niż 100 zł i odkrywaj! 27 ofert od 62 Sprawdź PORTUGALSKIE klimaty zachwycą każdego! 19 ofert od 180 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa