Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Czy Węgrzy dodają paprykę do potraw?

Czy to prawda, że na Węgrzech do prawie każdej potrawy dodaje się paprykę? Nie lubię jej, a słyszałam, że właśnie tak jest. Mógłby ktoś potwierdzić?

Odpowiedzi 11

0
Nie :)
0
nie, to nie jest prawda
0
nie nie jest tak
0
Wegrzy lubią paprykę,czesto ją dodają,ale nie ma przeciez kazdej potrawy z tym składnikiem:)
0
Tak ale przeważnie paprykę słodką !
0
to nie jest prawda
0
Węgry to nie jakiś trzeci świat, więc jeśli poprosisz o danie bez papryki to na pewno twoje życzenie zostanie spełnione - w końcu trzeba dbać o klienta :-)
0
Zawsze można wybrać z menu potrawy, które nie zawierają papryki. Myślę, że i na Węgrzech nie do wszystkich potraw dodaje się paprykę.
0
Lubię paprykę, więc będąc na Węgrzech zamawiałem potrawy z nią, ale dzieci nie bardzo przepadały za tym warzywem, więc spokojnie zawsze było możliwe zamówienie dania bez niej.
1
Węgry paprykę stoją, lecz najwięcej używają papryki w proszku. Najlepiej smakuje gulyásleves – gęsta zupa z kawałkami mięsa wołowego, ziemniakami i rodzajem zacierek csipetke, przyprawiona obficie papryką. Palce lizać. Co do papryki to można ją kupić na każdym kroku, w różnej postaci.
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!10 ofert od 376 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 104 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna13 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 120 Sprawdź