Treść główna

Czy Węgrzy dodają paprykę do potraw?

Czy to prawda, że na Węgrzech do prawie każdej potrawy dodaje się paprykę? Nie lubię jej, a słyszałam, że właśnie tak jest. Mógłby ktoś potwierdzić?

Odpowiedzi (11)

0
Nie :)
0
nie, to nie jest prawda
0
nie nie jest tak
0
Wegrzy lubią paprykę,czesto ją dodają,ale nie ma przeciez kazdej potrawy z tym składnikiem:)
0
Tak ale przeważnie paprykę słodką !
0
to nie jest prawda
0
Węgry to nie jakiś trzeci świat, więc jeśli poprosisz o danie bez papryki to na pewno twoje życzenie zostanie spełnione - w końcu trzeba dbać o klienta :-)
0
Zawsze można wybrać z menu potrawy, które nie zawierają papryki. Myślę, że i na Węgrzech nie do wszystkich potraw dodaje się paprykę.
0
Lubię paprykę, więc będąc na Węgrzech zamawiałem potrawy z nią, ale dzieci nie bardzo przepadały za tym warzywem, więc spokojnie zawsze było możliwe zamówienie dania bez niej.
1
Węgry paprykę stoją, lecz najwięcej używają papryki w proszku. Najlepiej smakuje gulyásleves – gęsta zupa z kawałkami mięsa wołowego, ziemniakami i rodzajem zacierek csipetke, przyprawiona obficie papryką. Palce lizać. Co do papryki to można ją kupić na każdym kroku, w różnej postaci.
1
To nie jest prawda. Taki stereotyp nadal funkcjonuje. Ja tez nie lubię papryka i wyjeżdżając na Węgry miałam te same obawy. Owszem, jest dużo potraw z papryką, ale w każdej knajpce znajdziesz dania i bez niej. No i zawsze pozostaje Mcdonald's
Wpisz swoją odpowiedź

Najlepsze okazje

Weekend na Malcie! Tanie loty i 4* hotel ze śniadaniami563 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 69 Sprawdź Słoneczny Rodos! Tydzień w 3* hotelu z basenem w opcji all inclusive2067 Sprawdź Letni urlop na słonecznej Majorce! Tanie loty i noclegi w cenie!800 Sprawdź
Zobacz wszystkie okazje

Nawigacja dodatkowa