Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Czy istnieje jakieś ryzyko zdrowotne związane z częstym lataniem?

Przykładowe choroby, które mi grożą?

Odpowiedzi 7

0
Wszystko zależy tak naprawdę od tego w jakiej formie latasz, czy jesteś pasażerem czy np. pracujesz. Raczej nie powinno nic grozić ale wiadomo, że każdy organizm jest inny, więc najlepiej skonsultować się z lekarzem i regularnie badać. Prawdą jest jednak, że może pojawić się zakrzepica. 
0
raczej nie
0
Przy częstym lataniu (mówimy głównie o lotach długodystansowych) należy prowadzić profilaktykę przeciw zakrzepicy żylnej (gł. kończyn dolnych). W tym celu należy skontaktować się ze swoim lekarzem.
0
Loty samolotem, zwłaszcza te które trwają kilkanaście godzin, mogą być poważnym zagrożeniem dla zdrowia i życia. Długotrwała podróż w pozycji siedzącej w samolocie dwukrotnie zwiększa ryzyko powstania zakrzepicy oraz śmiertelnie groźnego powikłania - zatoru tętnicy płucnej. Osoby szczególnie zagrożone to: osoby po 60-tym roku życia, osoby, które już wcześniej przeszły zakrzepicę, osoby z nadwagą, kobiety w ciąży, osoby z choroba nowotworową,kobiety stosujące tabletki antykoncepcyjne i palące papierosy,osoby po niedawno przebytej operacji oraz osoby dziedzicznie obciążone zaburzeniem krzepliwości krwi.
0
Zawsze istnieje ryzyko z częstym lataniem. Wszystko zależy od Naszego organizmu, jak znosimy długie podróże, gdzie mamy mało swobody ruchu. Częste latanie niesie ze sobą zmianę klimatu, czasu. Nasze ciało musi się szybko regenerować i budzić do życia co rusz to w innym miejscu gdzie panuje inny klimat. Jeśli wybieramy się w daleką podróż a chorujemy na coś to najlepiej spytać o to lekarza czy sa jakies zalecenia co o naszej podróży. Dotyczy to sób z wadami serca, z rozrusznikami, częstymi dolegliwościami migrenowymi oraz osobami które biorą np. leki przeciwzakrzepowe. Latajmy i cieszmy sie z tego, ale pamiętajmy że życie i zdrowie mamy jedno.
0
Zdrowej osobie loty nie powinny szkodzić.
0
przy czestych dalekich lotach jest ryzyko zakrzepów- dlatego dobrze jest w czasie lotu co jakis czas rozruszać kończyny, pić duzo wody i wybierać luźne ubrania
Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 134 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 128 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!8 ofert od 328 Sprawdź