Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Czy można przewozić brzoskwinie w bagażu rejestrowanym?

Czy można przewozić brzoskwinie w bagażu rejestrowanym? Proszę o pilną odpowiedź bo dzisiaj mam samolot. Z góry dziękuję.

Odpowiedzi 1

0

W Polsce, podczas lotów krajowych, nie ma konieczności posiadania paszportu ani dowodu osobistego dla dzieci poniżej 18 roku życia, o ile podróżują z opiekunem. W takim przypadku legitymacja szkolna może być akceptowalna jako dokument potwierdzający tożsamość dziecka.

Jednak warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  1. Linie lotnicze: Poszczególne linie lotnicze mogą mieć własne przepisy dotyczące dokumentów potrzebnych dla dzieci podczas lotów krajowych. Zawsze warto wcześniej skontaktować się z linią lotniczą, by dowiedzieć się o ich konkretnych wymaganiach.

  2. Aktualne przepisy: Przepisy dotyczące podróżowania mogą się zmieniać. Zawsze warto sprawdzić najnowsze informacje przed planowaniem podróży.

  3. Zalety dodatkowego dokumentu: Nawet jeśli legitymacja szkolna jest akceptowalna, posiadanie dodatkowego dokumentu tożsamości (np. kopii aktu urodzenia) może być pomocne w przypadku jakichkolwiek niejasności.

Podsumowując, choć legitymacja szkolna może być wystarczająca dla 10-latka podczas lotu krajowego z Warszawy do Zielonej Góry, zawsze warto sprawdzić aktualne wymagania linii lotniczej i być przygotowanym na ewentualne pytania czy potrzebę okazania dodatkowych dokumentów.

Zaloguj się/zarejstruj, aby odpowiedzieć na to pytanie.  Kliknij, by się zalogować.

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!10 ofert od 374 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 104 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna15 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 112 Sprawdź