Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Wieża Sky Tower

Wieża Sky Tower to wizytówka Auckland, znak rozpoznawczy miasta i najbardziej charakterystyczny obiekt  w architekturze miejskiej. Ma wysokość 328 metrów (1076 stóp), w jej obrębie znajdują się punkty widokowe, kawiarenki i restauracje, poza tym służy do celów nadawczych sygnału radiowego i telewizyjnego oraz operatorom sieci komórkowych. Jedno z górnych pięter raz na godzinę wykonuje pełen obrót wokół własnej osi zapewniając odwiedzającym możliwość obejrzenia całej panoramy Auckland. U podnóża wieży mieści się centrum rozrywki, w którym jest m. in. jedyne w mieście kasyno. Wieżę widokową w Auckland odwiedza rocznie ponad pół miliona turystów.  Wieżę od 2009 roku w nocy oświetla największy na południowej półkuli ziemskiej system wielokolorowych i energooszczędnych diod LED, który wprawdzie jeszcze nie jest kompletny, lecz już pozwala na ogromne oszczędności – docelowo potrzeba będzie jedynie 1/3 dotychczasowej energii, by uzyskać takie same lub lepsze efekty świetlne. Kolory oświetlenia wieży zmieniają się w ciągu roku w zależności od aktualnych wydarzeń w mieście, świąt itp.

Muzeum Auckland

Muzeum mieści się w pięknym, neoklasycystycznym budynku z XIX wieku, którego architekci wyraźnie odwoływali się do wzorców antycznych. Główne ekspozycje koncentrują się zarówno na zagadnieniach historycznych w sposób szczególny dotyczących historii i kulturze ludów zamieszkujących okolice Auckland, jak i na historii naturalnej oraz na wojskowości, jest to również miejsce przechowywania przeogromnych zbiorów fotografii i artefaktów dotyczących lokalnej grupy etnicznej - Maorysów. Muzeum prowadzi również ambitny projekt zgromadzenia w jednej ekspozycji  wszystkich gatunków zamieszkujących Nową Zelandię. Sam obiekt w którym mieści się muzeum jest dość charakterystyczny, nawiązujący do antycznych świątyń, z kolumnadą od frontu, proporcjonalnie rozplanowanym otoczeniem i dużą kopułą z miedzi i szkła, którą zbudowano ponad wewnętrznym atrium zwiększając użytkową powierzchnię obiektu o około 60%. Nowe części muzeum przypominają „matrioszki” i są jakby osobnym budynkiem wkomponowanym w ten już istniejący. Mieszczą się tam choćby audytorium amfiteatralne na kilkaset osób, restauracja na niemal 500 gości, dodatkowa przestrzeń wystawiennicza oraz ogromny podziemny parking.

Muzeum Transportu

Kolekcja tego muzeum jest bardzo bogata i zawiera właściwe wszelkie rodzaje pojazdów. Można tutaj podziwiać różnorodne samoloty, tramwaje, autobusy, automobile, samochody silniki, łodzie, motocykle, lokomotywy i wagony kolejowe, trolejbusy i inne. Jest tutaj około 100 pojazdów drogowych różnych marek i z różnych okresów. Jeśli chodzi o lotnictwo poza samolotami wojskowymi i cywilnymi na największą uwagę zasługują pierwsze maszyny latające z XIX wieku – prototypy – oryginalne i rekonstruowane. Jest wśród nich na przykład rozdarty wskutek nieumiejętnego lądowania płat poszycia skrzydła samolotu Richarda Pearse z 1903 roku, który stanowił dowód na to, że wzbił się on w powietrze przed braćmi Wright. Niedaleko muzeum transportu znajduje się tutejszy ogród zoologiczny, który warto zwiedzić będąc w okolicy – mieszka w nim ok. 1500 różnych gatunków zwierząt.

Narodowe Muzeum Morskie

Ekspozycje będące w zbiorach tego muzeum pozwalają prześledzić  historię ludzkich prób okiełznania oceanu i dają również pojęcie o różnorodności kultury wielu wyspiarskich grup etnicznych z całego świata. W jednej z sal umieszczone są różnorodne jednostki pływające począwszy od dawnych dłubanek, na jachtach kończąc. Największe wrażenie robi jednak interaktywna część wystawy pokazująca warunki podróży jakie musieli znosić pierwsi osadnicy nowozelandzcy – ciasnota, głód i pragnienia, mrok i ścisk, wszystko to odczujesz na własnej skórze jeśli zdecydujesz cię wejść do Sali imitującej przykładowe pomieszczenie gdzie odbywano tego typu wyprawy trwające niekiedy nawet pół roku, doznania zwiększają naturalnej wielkości manekiny ułożone w kojach i ruchoma podłoga imitująca ruchy fal.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna12 ofert od 277 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 112 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 119 Sprawdź

Znajdź i zarezerwuj tanie loty

Jak znaleźć tanie loty?

Bilety lotnicze dobrze jest rezerwować z 2-3 miesięcznym wyprzedzeniem. Często się zdarza, że im bliżej daty wylotu i im mniej miejsc w samolocie, tym cena jest wyższa. Wyjątkiem są sytuacje, gdy linia lotnicza ma dużo niesprzedanych miejsc w samolocie i wręcz obniża cenę przed wylotem, aby wypełnić wolne miejsca. Łatwiej znaleźć tanie loty na nowych, jeszcze mało popularnych kierunkach, gdy linie lotnicze stosują promocyjne taryfy. Podobnie jest z terminami. W niskim sezonie o wiele łatwiej o tanie latanie niż w szczycie sezonu.

Jeśli szukasz tanich lotów, warto też śledzić grupy w mediach społecznościowych poświęcone znajdowaniu promocji lotniczych, a także zaglądać do naszej sekcji OKAZJE, w której pojawiają się najniższe znalezione przez nas ceny biletów lotniczych.

Co nas wyróżnia?

Serwis Tanie-Loty.pl istnieje od 2006 roku, a naszą miłością są podróże. Codziennie śledzimy oferty linii lotniczych w poszukiwaniu niskich cen lotów. Prowadzimy jeden z najpopularniejszych w kraju fanpage na Facebooku, gdzie na bieżąco informujemy i inspirujemy do wyruszenia w podróż. Stworzyliśmy unikalny system informatyczny, który na bieżąco przeszukuje ceny biletów, pomagając w znalezieniu prawdziwych okazji na tanie loty.

We współpracy z wiodącymi biurami podróży umożliwiamy bezproblemową rezerwację biletów lotniczych, hoteli, wycieczek i innych usług turystycznych, oferując wygodne metody płatności, w tym zakup na raty. Zapraszamy do korzystania z ogromnych zasobów serwisu i mamy nadzieję, że pomożemy spełnić Twoje podróżnicze marzenia!