Treść główna

Suomenlinna w Helsinkach

RT
 
0.0 (0)
0
Suomenlinna w Helsinkach

Adres

Miasto
Helsinki
Państwo
Finlandia

Forteca Suomenlinna, zwana też "twierdzą Finlandii", położona jest na pięciu połączonych wyspach. Można do niej dotrzeć promem kursującym z Portu Południowego. Wybudowali ją Szwedzi w 1748 roku, dla obrony wschodniej flanki swego imperium przed zakusami Rosji. Do dziś mieści się tu baza marynarki wojennej.
Na terenie fortecy znajduje się kilka muzeów, m.in.: Muzeum Suomenlinny (przedstawiające historie twierdzy), Muzeum Ehrensvärda (był on pierwszym dowódcą i budowniczym fortecy), niewielkie Centrum Sztuki Skandynawskiej (prezentujące współczesną sztukę krajów skandynawskich) i Muzeum Obrony Wybrzeża (przedstawia obronne zasługi Suomenlinny).
Na jednej z wysp (Iso Mustasaari) znajduje się kościół, który jako jedyny na świecie pełni także funkcję latarni morskiej. Świątynie wybudowali Rosjanie w 1854 roku. Współcześnie wyspy, które stanowią odrębny od Helsinek obszar administracyjny, zamieszkuje ok. 850 osób. Tereny zielone otaczające kamienne fortyfikacje Suomenlinny są ulubionym miejscem wypoczynku mieszkańców stolicy.

Suomenlinna w Helsinkach - mapa

Swap Start/End

Suomenlinna w Helsinkach - opinie

Nikt jeszcze nie dodał swojej opinii, bądź pierwszy(a).
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia

Nawigacja dodatkowa