Treść główna

Logleat house i safari park

K
 
5.0 (1)
0
Logleat house i safari park

Adres

Miasto
Warminster
Państwo
Wielka Brytania
Dom został zbudowany w latach 1572 – 80 przez Roberta Smythsona (najznakomitszy architekt epoki elżbietańskiej) w złotym kamieniu. Wznosi się na trzy kondygnacje okien do górnych balustrad i ozdobnych kominów. Nowa jest tu zarówno absolutna symetria elewacji, jak i klasyczna równowaga. Tereny składają się z parku, wytyczonego przez Capability Browna (rejs statkiem wokół Grilla Island, dostarczają widoków mieszkających tam hipopotamów i lwów morskich), ogrody kwiatowe, kolejki wąskotorowej, najdłuższego labiryntu na świecie (2,5 km ścieżek), zasadzonego w 1974 r., domku dla motyli, placu zabaw, Lustrzanego Labiryntu Króla Artura i Parku Safari.

Pomysłem Sir Johna Thynne było, aby pokoje w Longleat wychodziły na park, a nie na wewnętrzne dziedzińce. W XIX w., po powrocie z wycieczki po Wenecji, Florencji i Rzymie, czwarty markiz rozkazał, aby dziewięć pokoi wzdłuż wschodniego i południowego frontu przemeblować w stylu włoskim.

XVI-wieczny Great Hall na parterze, z pięknym sufitem udekorowanym herbem Sir Johna Thynne’a, mieści wspaniały kominek z filarami.

Biblioteka, dzieło Johna Dibblee Crace’a, jest ozdobiona włoskimi meblami, marmurowymi framugami drzwi, inkrustowanymi drzwiami z orzecha i panelami sufitowymi. Czerwona Biblioteka szczyci się sufitowymi panelami trompie-l’oeil, przypominające renesansowe palazzi z Rzymu i Wenecji, podczas gdy pozłacany, kasetonowy sufit Niższej Jadalni jest wzorowany na pałacu Dodżów z Wenecji. W pokoju śniadaniowym obwieszonym żółtym adamaszkiem, portrety rodzinne spoglądają na krzesła w style Chippendale i stoły do gry. Sześć okien w korytarzu wzdłuż tyłu domu posiadają XVI – XVII-wieczne witraże, a ściany ozdabiają nowoczesne dzieła z kolekcji Wessex Lorda Bath.

Jadalnia na piętrze, ze ścianami obitymi w skórę z Kordoby, prezentuje zastawę z porcelany miśniewskiej (ok. 1760), XVII-wieczną Długą Galerię na 27 metrów, masywny marmurowy kominek skopiowany z Pałacu Dodżów z Wenecj, obrazy głównie włoskie i różne francuskie meble z XVIII wieku. Apartamenty prezentują kolekcję odzieży, kredensów, angielskiej i kontynentalnej porcelany. Sufit salonu, zainspirowany przez sufit Biblioteki Św. Marka w Wenecji, jest ozdobiony w panele na modę Tycjana. Królewskie sypialnie zawierają elegancką przebieralnię z ręcznie malowaną, chińską tapetą, Pokoi Muzyczny posiada zloty sufit. Sypialnie Księcia Walii bierze swoją nazwę od portretu Henryka wiszącego nad kominkiem. Przyległe budynki obejmują rzeźnię (model domu), stajnie i kuźnię.

Safari Park

„Driver-in zoo” jest głównie słynne ze swoich lwów, ma także zagrody dla Wallami, żyraf, zebr, lam, dromaderów, wielbłądów, białych nosorożców, bydła z długimi rogami, Lendów, jeleni, rezusów, słoni indyjskich, kanadyjskich wilków i różnych gatunków tygrysów

Logleat house i safari park - mapa

Swap Start/End

Logleat house i safari park - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
5.0
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0  (1)
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
5.0  (1)
Udogodnienia i infrastruktura 
 
5.0  (1)
Cena 
 
N/A  (0)
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Piękny budynek oraz ogród, niestety nie udało mi się wejść do środka
Ocena łączna 
 
5.0
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
5.0
Udogodnienia i infrastruktura 
 
5.0
Cena 
 
N/A

Nawigacja dodatkowa