Treść główna

Zamek w Bobolicach

B
 
4.8 (1)
0
images.jpg

Adres

Miasto
Bobolice
Państwo
Polska

Do niedawna niewielkie, ale robiące wrażenie ruiny zamku położone na dość stromym wzniesieniu. Warownia była doskonale dopasowana do ukształtowania terenu. Ocalał tylko górny zamek a konkretnie część mieszkalna z pozostałościami baszty na północno-wschodnim narożu. Widać piękne mury z otworami okiennymi. Nie zachowało się w ogóle sklepienie. Kiedyś do zamku prowadził most zwodzony ponad suchą fosą, a całość otaczały mury z blankami. Od strony południowej do budynku zamkowego przylegała druga mniejsza baszta z kopułą. Natomiast poniżej od tej strony stała czworoboczna wieża bramna broniąca przedzamcza (obecnie została zrekonstruowana wraz z murem obwodowym). Z zamku rozciąga się rozległy widok na całą okolicę, dobrze widać także sąsiedni zamek w Mirowie. Kilka lat temu ruiny zaczęły zmieniać swoje oblicze, ponieważ kupił je senator Lasecki i przeprowadzał powolną odbudowę. Dziś zamek jest już w pełni zrekonstruowany, częściowo na podstawie fantazji autora projektu, ponieważ pierwotny wygląd budowli nie jest znany. Można już także zwiedzać wnętrza. Idąc z Bobolic 1,5 km na wschód koło skałek, dojdziemy do zamku w Mirowe, po drodze mijając jaskinię.

Zamek w Bobolicach - mapa

Swap Start/End

Zamek w Bobolicach - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
4.8
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0  (1)
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
5.0  (1)
Udogodnienia i infrastruktura 
 
5.0  (1)
Cena 
 
4.0  (1)
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia
Top 50 Recenzent
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Zamek Bobolice położony jest w samym sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, która posiada wiele takich zamków kojących nasze serca i duszę.
Podczas wypadów weekendowych odwiedziłem ów zamek, który zachwyca swoją architekturą i pięknem w każdym calu. Jest to jeden z nielicznych zamków na Jurze który można zwiedzać z zewnątrz i wewnątrz. Niestety wtedy kiedy byłem mogłem podziwiać zamek tylko z zewnątrz.
W sezonie przy samym zamku, w bardziej piknikowej atmosferze, można również kupić pamiątki oraz zjeść grilowe przysmaki czy lody.
Polecam wypad z dziećmi, do zamku aby złapały trochę historii Polski. Będąc przy zamku w Bobolicach warto zaglądnąć idąc ścieżką do ruin zamku w Mirowie. Będzie to na pewno niezapomniane przeżycie dla milusińskich.
Ocena łączna 
 
4.8
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
5.0
Udogodnienia i infrastruktura 
 
5.0
Cena 
 
4.0

Nawigacja dodatkowa