Treść główna

Wieża widokowa w Świnoujściu

E
 
4.7 (1)
0
Wieża widokowa w Świnoujściu

Adres

Miasto
Świnoujście
Państwo
Polska

Wieża widokowa w Świnoujściu jest pozostałością po kościele protestanckim p.w. Marcina Lutra, który został zniszczony pod koniec II wojny światowej. Tak naprawdę szkody wywołane przez działania wojenne nie były aż tak wielkie, lecz najgorszy czas dla całej budowli nastąpił w okresie powojennym. Dla kościoła był to czas opuszczenia i wieloletniej dewastacji. Dlatego w 1962 roku zdecydowano się na rozbiórkę kościoła. Ocalała jedynie wieża, gdyż okazało się, że jest ona zaznaczona na ówczesnych mapach nawigacyjnych. Dlatego wieży ostatecznie nie rozebrano. Przez kolejne lata rodziły się nowe pomysły, jak można ją wykorzystać. Ostatecznie w 2003 roku prywatny inwestor zdecydował się na odrestaurowanie wieży i wykorzystanie jej do celów turystycznych jako wieży widokowej. Dwa lata później oficjalnie otwarto taras widokowy, a w lutym 2006 roku wieża widokowa otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta "Tryton 2006" za budowlę roku. Prywatny inwestor pomyślał w najdrobniejszych szczegółach o zwiedzających. Wieża ma 222 schody do pokonania, lecz na każdym piętrze znajdują się ławeczki lub krzesełka, gdzie bar-dziej zmęczeni turyści mogą odsapnąć. Na parterze i pierwszym piętrze znajdziemy kawiarnię, a na szczycie - piękny widok na miasto Świnoujście.

Wieża widokowa w Świnoujściu - mapa

Swap Start/End

Wieża widokowa w Świnoujściu - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
4.7
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0  (1)
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
4.0  (1)
Udogodnienia i infrastruktura 
 
5.0  (1)
Cena 
 
N/A  (0)
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Dla dzieci nie koniecznie, gdyż pokonanie 222 schodków wymaga trochę kondycji, pomimo możliwości odpoczynku na mijanych na każdym pietrze ławeczkach. Ażurowe schody mogą być problemem dla osób z lękiem wysokości. Kawiarenka bardzo kameralna, posiadająca swój niepowtarzalny klimat. Widok z góry dosyć rozległy, pomimo tego, że wieża w sumie nie jest bardzo wysoka.
Ocena łączna 
 
4.7
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
4.0
Udogodnienia i infrastruktura 
 
5.0
Cena 
 
N/A

Nawigacja dodatkowa