Treść główna

Pałac w Kurozwękach

G
 
4.5 (1)
0

Adres

Miasto
Kurozwęki
Państwo
Polska

Kurozwęki to miejscowość słynąca z wybudowanego w II poł. XIV w. drewniano-murowanego zamku. Dzisiaj można go podziwiać w postaci, jaką nadano mu pod koniec XVIII w. Ta niezwykła barokowo-klasycystyczna rezydencja stanowi największą atrakcję turystyczną miejscowości i jeden z bardziej znanych przykładów turystycznego wykorzystywania założeń pałacowych w Polsce. Pałac, Oranżeria, Oficyna oraz budynek dawnej piwowarni kryją dziś w sobie luksusowe apartamenty i przytulne pokoje gościnne. Cztery obiekty gastronomiczne (restauracja, kawiarnia, pizzeria oraz bizon bar) serwują gościom znakomite dania i trunki. Specjalnością kulinarną są potrawy z bizona. Zamek otacza park, w którym znaleźć można ogromne platany i buki. Park krajobrazowy urządzony został w stylu angielskim, ostatecznie ukształtowany w latach 1811-25. Pałac i park są dobrze utrzymane i przyciągają turystów swoją działalnością gastronomiczno-hotelarską. Poza zwiedzaniem ekspozycji muzealnych, na turystów czekają tu takie atrakcje, jak m.in. przejażdżki bryczką, spacery po pięknej okolicy, paintball, a także safari bizon i mini zoo. W zabytkowych wnętrzach mieści się pensjonat, oraz sale konferencyjne na 120 osób i restauracja. Zespół Pałacowy to także idealne miejsce na organizację przyjęcia, wesela, czy też konferencji, a także ciekawego spędzenia czasu wolnego. Dodatkową atrakcją organizowaną latem jest labirynt wycięty w polu kukurydzy. Od 2007 roku Marcin Popiel - obecny właściciel Pałacu w Kurozwękach współpracując z amerykańską firmą The Maize, która zajmuje się projektowaniem labiryntów w kukurydzy na całym świecie. Co roku jest to inny projekt labiryntu, na przykład postać Jana Pawła II (w 2014 roku), Lokomotywa Juliana Tuwima (w 2013 roku), czy Koziołek Matołek (w 2009 roku).

Pałac w Kurozwękach - mapa

Swap Start/End

Pałac w Kurozwękach - opinie

Ilość opinii: 1
Ocena łączna 
 
4.5
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0  (1)
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
5.0  (1)
Udogodnienia i infrastruktura 
 
4.0  (1)
Cena 
 
4.0  (1)
Twoja ocena
Łatwość dostępu / dojazd
Oceń łatwość dojazdu i położenie miejsca
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi
Oceń w jakim stopniu to muzeum może być atrakcyjne dla dzieci
Udogodnienia i infrastruktura
Oceń udogodnienia i infrastrukturę muzeum (toalety, punkty gastronomiczne itp.)
Cena
Jeśli atrakcja jest płatna, oceń czy i w jakim stopniu jest warta swojej ceny: 1 gwiazdka - wstęp bardzo drogi, 5 gwiazdek - wstęp adekwatny do swojej ceny
Twoja opinia
Top 50 Recenzent
Czy ta opinia jest pomocna? 0 0
Fenomenalne miejsce na krótki wypad z dziećmi.
Byłem tam kilka lat temu i bardzo polecam to miejsce. Można nie tylko zwiedzić przepiękną zabudowę Pałacu w Kurozwękach wraz o toczeniem, lecz również spróbować wyśmienitych dań w restauracji, m.in. steków z bizona i pierogów.
Niebo w gębie.
Dla najmłodszych jest mega atrakcja - wycieczka wozem westernowym do zagrody z bizonami /płatne 8 zł za 25 minut/.
Ocena łączna 
 
4.5
Łatwość dostępu / dojazd 
 
5.0
Atrakcyjność dla rodzin z dziećmi 
 
5.0
Udogodnienia i infrastruktura 
 
4.0
Cena 
 
4.0

Nawigacja dodatkowa