LOT + HOTEL + SAMOCHÓD Artur Stępień | 21 stycznia 2020, 17:23

Śladami bałkańskiej historii: Sarajewo w świetnej cenie 561 zł za loty, noclegi i auto!

Chcecie na własne oczy zobaczyć ślady najnowszej historii Europy, która wydarzyła się w latach 90. na Bałkanach? Podsuwam ciekawe połączenie lotów do Sarajewa przez Budapeszt oraz budżetowy hotel w centrum stolicy Bośni.

Sarajewo - tragiczna i piękna stolica Bośni i Hercegowiny. Tu wydarzyła się najkrwawsza historia Europy po drugiej wojnie światowej. Jej ślady doskonale widać do dziś. Jednak Sarajewo jest miastem, w którym można się zakochać. Po pierwsze przez swoje fantastyczne położenie. W dolinie rzeki Milijacki, otoczone pięknymi wysokimi górami. Kolejnym argumentem są słynne tutejsze przysmaki: burek, cevapi i ciemne, sarajewskie piwo. I nietuzinkowe zabytki, których prym wiedzie dzielnica Baščaršija z fontanną Sebilj, meczetem Gazi Husrev-Bega czy krytym bazarem Gazi Husrev begov bezistan

Do Sarajewa z Warszawy dolecicie liniami Wizzair z przesiadką w Budapeszcie. W drodze powrotnej możecie zorganizować sobie tam jeden nocleg i pospacerować po uroczej stolicy Węgier.

Lot Airline W6 Logo

Warszawa ⇄ Sarajewo (WAW - SJJ)

środa 26 lut 2020 niedziela 01 mar 2020 bagaż podręczny w cenie od 417 Sprawdź lot
Hotel

Pensjonat Sebilj usytuowany jest w centrum Starego Miasta w Sarajewie. Na miejscu dostępne są różne pokoje, wszystkie urządzone w tradycyjnym duchu starego Sarajewa. Recepcja czynna jest przez całą dobę. Dostępny jest również prywatny, strzeżony parking.

Pansion Sebilj

centrum miasta darmowy internet parkingbar od 23noc/os. Zobacz hotel
Samochód

Volkswagen Up lub podobny

od 52za cały pobyt/os. Sprawdź

Piękne okolice Sarajewa

Poza samym Sarajewem również okolice miasta są wielką atrakcją samą w sobie. Wypożyczając auto możecie udać się do wielu zakątków Gór Dynarskich aby aktywnie spędzić czas na stokach Bjelasnica, Jahorina czy Igman, Warto zobaczyć także piękny wodospad Skakavac czy Vrelo Bosne – źródła rzeki Bośn. Z kolei zaledwie 12 km od centrum miasta, w dzielnicy Butmir obok Ilidžy zwiedzicie Muzej tunela (Muzej Spasa, Muzeum Tunelu; ul. Tuneli 1). Podczas oblężenia miasta w 1993 roku tunel służył do ucieczki z okupowanego Sarajarewa oraz do dostarczania amunicji. Miał długość 800 metrów, z których 20 jest udostępnione zwiedzającym. 

Fot, Unsplash, ADEV
Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock

Warto wiedzieć

 • W cenie biletu jest tylko bagaż podręczny o wymiarach 40 x 30 x 20 cm. Jak się spakować? Podpowiadamy tutaj.
 • Walutą Bośni jest Marka Zamienna czyli marka konwertybilna. Przeliczana jest według stałego kursu do Euro, który wynosi 1 € ~ 1,956 KM. Daje to zatem przelicznik mniej więcej jedna marka to pół Euro czyli dwa Złote.
 • Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot – sprawdź, na co możesz liczyć. Potrzebujesz pomocy? Sprawdź Refundis.
 • Do Bośni i Hercegowiny zabierzcie ze sobą wielowalutową kartę Revolut. Dzięki niej zaoszczędzicie na płatnościach za granicą.
  Parking
  Zamieszczonej propozycji nie można zarezerwować jako pakiet w serwisie Tanie-Loty.pl. Konieczna jest samodzielna rezerwacja osobno wybranych usług na stronach podanych we wpisie.
  Rezerwuj wyjątkowe domy na całym świecie

  Nawigacja dodatkowa