LOT + HOTEL Anna Pustizzi | 24 października 2021, 11:00

Bajkowy city break w Alberobello! Przeloty i domek trullo ze śniadaniami za 645 zł

Wybierzcie się w podróż do jednej z najbardziej bajkowych włoskich miejscowości. Z moją pomocą możecie zaplanować ciekawy wypad do Alberobello - miejscowości słynącej z domków trulli. 

Alberobello z roku na rok zyskuje na popularności i przybywa tam coraz więcej turystów. Po sezonie nie będzie tam raczej zbyt wielu turystów, więc warto skorzystać z okazji. Do Bari możemy polecieć z Krakowa na pokładzie linii Ryanair. Wyszczególniona poniżej cena biletów dotyczy podróży wyłącznie z bagażem podręcznym. Po dotarciu na lotnisko w Bari warto wypożyczyć samochód.

Na miejscu polecam domek Trullo ze śniadaniami w cenie. To optymalny czas, aby odkryć najciekawsze zakątki regionu Bari. 

Zasady wjazdu do Włoch:

Przy wjeździe do Włoch trzeba przedstawić Unijny Certyfikat Covid-19.

Szczegóły:

Lot Airline FR Logo

Kraków ⇄ Bari (KRK - BRI)

sobota 27 lis 2021 wtorek 30 lis 2021 bagaż podręczny o wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm od 78 Sprawdź lot
Hotel

Położony tylko 700 metrów od kościoła św. Antoniego w Alberobello, obiekt Trulli Antica Fonte kusi podróżnych pięknym ogrodem oraz cudownymi apartamentami z patio i darmowym Wi-Fi.

W każdym apartamencie znajduje się telewizor z płaskim ekranem, prywatna łazienka, kącik kuchenny z lodówką, ekspresem do kawy i czajnikiem. 

Trulli Antica Fonte ★★★

centrum miasta darmowy internet domek Trulliogród i patio od 189noc/os. Zobacz hotel

Atrakcje regionu Bari

Prowincja Bari oferuje nam już niezwykłą mnogość i różnorodność atrakcji turystycznych. Fuzję antycznych kultur i stylów sztuki, tak charakterystyczną dla zabytków Bari, można spotkać w wielu miejscowościach, szczycących się średniowiecznymi katedrami. Warto zobaczyć Bitonto ze wspaniałą katedrą, Conversano z pięknym zamkiem, Trani z fantastycznie położonym nad morzem placem katedralnym, Ruvo di Puglia z dostojną katedrą, zamek o magicznej liczbie osiem:Castel del Monte, piękne maisteczka nadmorskie Polignano a Mare czy Giovinazzo, Monopoli, urocze Locorotondo, czy wreszcie Castellana Grotte z przepiękną jaskinią, Putignano ze słynnym karnawałem, czy w końcu niezwykłe Alberobello, miasteczko trulli.

Alberobello swoją sławę zyskało właśnie dzięki charakterystycznym budowlom, które przywodzą na myśl domki bajowych postaci. W tych okolicach znajduje się około 1500 takich budynków. Trulli z Alberobello wpisane zostały na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO.

Fot. Shutterstock

Warto wiedzieć

  • W Apulii również spotkacie się ze zwyczajem sjesty. Decyzję o obiedzie najlepiej podjąć przed 14. 
  • Gniazda elektryczne są takie same jak w Polsce
  • Na stronie Startparking możesz znaleźć tani parking pod lotniskiem.


Zamieszczonej propozycji nie można zarezerwować jako pakiet w serwisie Tanie-Loty.pl. Konieczna jest samodzielna rezerwacja osobno wybranych usług na stronach podanych we wpisie.

Nawigacja dodatkowa