LOT + HOTEL Artur Stępień | 21 stycznia 2020, 20:11

2 tygodnie w Kambodży! Podróż do "kraju jednego dolara" za jedyne 2165 zł!

Łapcie za plecaki, kalendarze i portfele! Oto niesamowicie tania oferta spędzenia dwóch tygodni w Kambodży!

Angkor Wat to pierwsze co przychodzi na myśl, gdy słyszymy słowo „Kambodża”. Jednak ten kraj to nie tylko to jedno, ogromne zbiorowisko pięknych świątyń. To także rajskie plaże, wyspy i wysepki, bogate podwodne życie, urokliwe miasteczka i wsie czy intrygująca stolica pełna ważnych historycznie i kulturowo miejsc. Pora deszczowa trwa tutaj od czerwca do października, więc przełom kwietnia i maja to "ostatni dzwonek" na zwiedzanie kraju!

Mamy dla Was tanie loty do Siem Reap z Berlina. Po drodze czekają dwie przesiadki - w Amsterdamie i chińskim Guangzhou. Na miejscu - w Kambodży jesteście równe dwa tygodnie, a zatrzymać się możecie w świetnie ocenianym 3* Hotel De La Chheng, o którym piszemy poniżej albo ruszyć w głąb kraju!

Szczegóły:

Fot. A.C. Schellenberg, Unsplash
Lot Airline CZ Logo

Berlin ⇄ Siem Reap (TXL - REP)

wtorek 28 kwi 2020 środa 13 maj 2020 bagaż podręczny w cenie od 1493 Sprawdź lot
Hotel

Hotel De La Chheng znajduje się w samym sercu Siem Reap, 5 minut spacerem od popularnych atrakcji, takich jak Stary Rynek, Pub Street i Nocny Targ Angkor. Angkor Wat oddalone jest o zaledwie 6 km. Całodobowa recepcja z przyjemnością pomoże wypożyczyć samochód / rower czy zorganizuje transfer na lotnisko. Hotel także zapewnia usługi prania / prasowania a nawet tradycyjne masaże. Znajduje się tu także restauracja serwująca codzienne dania kuchni azjatyckiej i zachodniej.

Hotel De La Chheng ★★★

centrum miasta basen darmowy internet klimatyzacjaparking od 48noc/os. Zobacz hotel

Prosto na urodziny: Buddy i Króla

Podróż do Kambodży odbędziecie idealnie na urodziny! I to nie byle kogo, bo samego BuddyVesaka Bochea obchodzone jest na pamiątkę 3 najważniejszych wydarzeń w życiu Buddy: narodzin, oświecenia oraz osiągnięcia Nirwany. To święto religijne. Buddyści ofiarowują wtedy ubrania i jedzenie lokalnym mnichom. Święto jest przechodnie, ma miejsce podczas pełni szóstego miesiąca kalendarza księżycowego - w roku 2020 przypada na 7 maja. Do tego w dniu odlotu możecie zahaczyć o początek obchodów kolejnych ważnych urodzin - Króla Norodom Sihamoni. Co prawda przypadają one na 14 maja ale często już dzień przed zaczyna się świętowanie. W ten dzień król składa ofiary mnichom oraz ubogim. Na ulicach natomiast odbywają się huczne imprezy. Jest to święto narodowe.

Fot. Shutterstock
Fot. Shutterstock
Fot. Mark, Unsplash
Fot. Taylor Simpson, Unsplash
Fot. Shutterstock

Warto wiedzieć

 • Walutą Kambodży jest jest riel kambodżański; 1 PLN to ponad 1000 KHR
 • Podróżując do Kambodży należy przesunąć zegarki o 7 godzin do przodu
 • Wizę do Kambodży wyrobić można po przylocie na jedno z krajowych lotnisk. Visa on arrival wymaga posiadania paszportu i uiszczenia opłaty 3$ za zdjęcie
 • Niektóre gniazdka elektryczne mogą wymagać przejściówek (standard A)
 • Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot – sprawdź, na co możesz liczyć. Potrzebujesz pomocy? Sprawdź Refundis.
 • Do Kambodży zabierzcie ze sobą wielowalutową kartę Revolut. Dzięki niej zaoszczędzicie na płatnościach za granicą.
  Zamieszczonej propozycji nie można zarezerwować jako pakiet w serwisie Tanie-Loty.pl. Konieczna jest samodzielna rezerwacja osobno wybranych usług na stronach podanych we wpisie.
  Rezerwuj wyjątkowe domy na całym świecie

  Nawigacja dodatkowa