Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do HeraklionuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Treść główna

Lotnisko Heraklion

Lotnisko (tel: +30/281022.8401) jest oddalone o 4 km na wschód od miasta, z parkingu naprzeciw terminalu co kilka minut odjeżdża autobus #1 w kierunku Platía Eleftherías. Autobusy kursują do 23.00, póżniej pozostaje wynajęcie taksówki (ceny przejazdu do głównych punktów miasta podane są na tablicach przy postoju i w hali przylotów krajowych). Z przystanku autobusowego KTEL odjeżdżają bezpośrednie autobusy do Knossos, Ágios Nikólaos, Chanii i Réthimnonu.

Informacja

Na lotnisku znajduje się biuro informacji turystycznej (IV–IX codz. 9.00–21.00) można tu otrzymać plany miasta oraz uzyskać podstawowe informacje. Mieści się tu również biuro informacji lotniczej (+30 2810 228402) oraz stoiska firm wynajmujących samochody (www.carwithaview.com).

Komunikacja

W Iráklionie są dwa główne dworce autobusowe (na mapach oznaczane najczęściej literami A i B).

Autobusy w kierunku zachodnim (Réthimnon i Chaniá), wschodnim (Chersónsissos, Mália, Ágios Nikólaos i Sitía) oraz południowo-wschodnim (m.in. Ierápetra) wyjeżdżają z dworca A, usytuowanego po obu stronach głównej drogi, pomiędzy przystanią promową a portem weneckim.

Z dworca tego (z terminalu po południowej stronie drogi) odjeżdża także lokalny autobus #2 do Knossós. Dworzec B, obok bramy Chaniá (z centrum na piechotę bardzo długą Kalokerinoú lub jakimkolwiek autobusem jeżdżącym tą ulicą) obsługuje kursy na południowy zachód (Fajstos, Mátala, Agía Galíni) oraz do miejscowości przy trasach wiodących na zachód w głąb wyspy (Tílissos, Anógia).

Oficjalna strona

www.hcaa-eleng.gr

Heraklion

Dla wielu turystów pierwszym przystankiem na wyspie jest pełniący funkcję jej stolicy Iráklion (Heraklion) ze swymi głównymi atrakcjami – Muzeum Archeologicznym i pobliskim Knossós. Na uwagę zasługują tu również wspaniałe forty, ładny rynek, urokliwe zabytkowe uliczki oraz kilka mniej znanych muzeów. Niestety, mimo wysiłków władz centrum miasta wciąż pozostaje nieprzyjazną turystom miejską dżunglą, nowoczesną, hałaśliwą i niemiłosiernie zatłoczoną.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa