Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty Germanwings

Znajdź nas w social mediach

Data założenia 2002 r.
Węzeł Port Lotniczy Kolonia, Port Lotniczy Stuttgart, Port Lotniczy Dortmund, Port Lotniczy Hanburg, Port Lotniczy Berlin
Sojusz -
Flota 27
Trasy 65
Symbol IATA 4U
Sybmol ICAO GWI
Znak  
Siedziba firmy Kolonia, Niemcy
www www..cg

Informujemy, że w kwietniu 2020 roku ogłoszono plan zamknięcia linii w ramach cięć w grupie Lufthansy, w związku z m.in. wybuchem pandemii i spodziewanym długotrwałym spadkiem popytu na loty. 7 kwietnia 2020 zlikwidowano linie.

Tanie linie lotnicze powstały w roku 2002 jako filia Lufthansy zajmująca się niskokosztowymi przelotami w Europie. Obecnie firma dysponuje 27 samolotami Airbus A319 i obsługuje około 65 połączeń. Tania linia lotnicza zatrudnia około 1030 pracowników.

Historia

Linia lotnicza została założona pod nazwą Eurowings Flug już w roku 1997, jednak pod obecnym szyldem działa dopiero od 27 października roku 2002. Linia od 1 stycznia 2009 roku w 100% należy do Lufthansy. Mimo silnej konkurencji przewoźnik nieustannie się rozwija, proponując coraz to nowe destynacje oraz nowość na lokalnym rynku - loty łączone Smart Connect.

Usługi

Linie lotnicze oferują swoim pasażerom liczne połączenia w obrębie Europy, a dodatkowo pozwalają rezerwować samochody oraz hotele. Przewoźnik promuje regularne loty poprzez wprowadzenie karty lojalnościowej Boomerang Club, dzięki której już po 8 lotach 1 można otrzymać gratis. Boomerang Club pozwala zbierać punkty nie tylko za przeloty, ale również w wyniku korzystania z usług firm partnerskich takich jak: Sixt, Avis, HRS.com czy Security Fast Track service w Londynie Stansted. To jednak nie wszystko - tanie linie lotnicze starają się zachęcać swoich podróżnych do lotów udostępniając na swojej stronie kalendarz cen oraz oferując bukowanie biletów w ciemno za określoną stawkę (niecałe 20 euro). W kilku pakietach określone jest po parę miejsc docelowych, ale ostateczna destynacja nie jest pewna aż do samego wyjazdu. Ogólnie rzecz biorąc, bardzo stara się dogodzić podróżnym szukającym przede wszystkim ofert atrakcyjnych cenowo, ale takim, którzy nie nalegają na konkretny port docelowy lub wylotowy. Dodatkowo 3 spośród samolotów floty linii promują 3 najważniejsze bazy przewoźnika (Stuttgart, Kolonię i Hamburg) poprzez specjalne malowidła na kadłubach podniebnych maszyn.

Sieć połączeń i najważniejsze lotniska

Sieć połączeń obejmuje około 65 połączeń z ważnymi europejskimi miastami, zarówno stolicami, jak i znanymi miastami wypoczynkowymi. Główną bazą dla tej linii lotniczej są Niemcy, a w ich obrębie najważniejsze znacznei mają potry lotnicze w Kolonii oraz Stuttgarcie. Mniejsze znaczenie dla tych linii lotniczych mają inne niemieckie lotniska, z których odbywaja się loty międzynarodowe - takie jak na przykład: Berlin, Hamburg czy Dortmund. obejmuje swoją działalnością również ruch wewnątrz Niemiec.

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 114 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ12 ofert od 334 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 127 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 114 Sprawdź