Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty Delta

Znajdź nas w social mediach

delta
Data założenia 1929 r.
Węzeł Port lotniczy Hartsfield-Jackson Atlanta
Sojusz SkyTeam
Flota ponad 1000 samolotów
Trasy 375 na wszystkich kontynentach
Symbol IATA DL
Sybmol ICAO DAL
Znak DELTA
Siedziba firmy Atlanta, Georgia, USA
www www.delta.com

Delta Airlines – amerykańskie linie lotnicze, założone w 1929 roku w stanie Luizjana. (nazwa Delta pochodzi od delty Missisipi). Są to jedne z największych linii lotniczych na świecie, należą do aliansu SkyTeam, którego są jednocześnie współtwórcą. Obecną siedzibą Delta Airlines jest Atlanta w stanie Georgia. Główną bazą linii lotniczych jest lotnisko Hartsfield-Jackson Atlanta, inne węzły tej linii to lotniska: Nowy Jork JFK, Cincinnati i Salt Lake City. W październiku 2008 roku Delta połączyła się z Northwest Airlines formując największą linię lotniczą na świecie.

W 1955 roku Delta, jako pierwsza na świecie użyła systemu umożliwiającego podróżowanie z przesiadkami w obrębie tej samej linii lotniczej. Pozycję światowego przewoźnika, linie Delta zyskały w 1991, kiedy wykupiły większość rejsów transatlantyckich należących do PanAm, co stanowiło jednocześnie największy zakup lotów w historii światowego lotnictwa. Delta jako pierwszy przewoźnik wprowadziła w 1995 roku zakaz palenia na pokładzie samolotu na wszystkich rejsach.

Usługi:

Z usług tej linii korzysta ponad trzysta czterdzieści tysięcy osób każdego dnia. W USA jest to jedna z najpopularniejszych linii lotniczych obsługująca prawie dwa tysiące lotów dziennie. Delta Airlines to bardzo fachowa obsługa pasażerów. Linia ceni sobie dokładność, komfort i bezpieczeństwo pasażerów. Mimo dużej ilości rejsów (prawie cztery tysiące rejsów dziennie obsługiwanych przez Delta i Delta Connection) świadczy usługi na bardzo wysokim poziomie.

Dzięki technologii Gogo Aircell pod koniec 2008 roku linie lotnicze DELTA odbyły pierwsze loty próbne samolotami McDonell Douglas MD-88 z Internetem na pokładzie. Do końca grudnia Internet był darmowy, od stycznia usługa kosztuje około 10-13 dolarów w zależności od długości lotu. Samoloty z Internetem są oznaczone znaczkiem "Wi-Fi Onboard".

Siatka połączeń i lotniska:

Delta Airlines oferują połączenia do 375 portów lotniczych w 88 krajach (nie uwzględniając lotów codeshare). Linie te mogą poszczycić się największą wśród amerykańskich przewoźników ilością rejsów transatlantyckich. Ponadto, jako jedyna większa amerykańska linia oferuje loty bez międzylądowań do Afryki, obsługuje 6 kontynentów z baz w Atlancie i Nowym Jorku, zasila siatkę połączeń międzynarodowych ze wszystkich 50 stanów Ameryki Północnej. Dzięki wprowadzeniu w lipcu 2009 roku połączeń do Australii Delta jest jednym amerykańskim przewoźnikiem oferującym loty na wszystkie kontynenty (oprócz Antarktyki). Bez problemu można znaleźć połączenie z Polski do Stanów Zjednoczonych, które korzysta z usług Delta Airlines. Na dzień dzisiejszy nie ma jednak regularnych lotów tych linii lotniczych bezpośrednio z Polski.

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 114 Sprawdź Urlop w lipcu? Sprawdź najlepsze propozycje na Twoje wakacje!5 ofert od 461 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ12 ofert od 342 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 127 Sprawdź