Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty Condor Flugdienst

Znajdź nas w social mediach

Condor
Data założenia 1955 r.
Węzeł Port Lotniczy Frankfurt, Port Lotniczy Monachium, Port Lotniczy Hamburg, Port Lotniczy Dusseldorf, Port Lotniczy Stuttgart
Sojusz Lufthansa Group, Thomas Cook Group
Flota 34
Trasy 67
Symbol IATA DE
Sybmol ICAO CFG
Znak CONDOR
Siedziba firmy Kelsterbach, Niemcy
www www.condor.com

Niemiecka linia lotnicza, której główna siedziba mieści się we Frankfurcie w Niemczech. Przewoźnik oferuje regularne loty do Europy, Krajów Śródziemnomorskich, Afryki, Azji, Ameryki Północnej i Południowej oraz na Karaiby. Główną siedzibą firmy jest Kelsterbach koło Hessen w Niemczech. Flota linii lotniczych Condor składa się z 34 maszyn i obsługuje niemal 70 destynacji.

Historia

Linię lotniczą Condor Flugdienst utworzono w 21. grudnia 1955 roku, a rzeczywistą działalność rozpoczęła ona 28. marca 1956 roku. Niestety firma szybko popadła w kłopoty finansowe i w 1960 roku przejęta zastała przez Lufthanzę – w dniu 25. października 1961 roku zmieniono nazwę przedsiębiorstwa na funkcjonującą do tej pory - Condor Flugdienst. W latach 60. przewoźnik podają decyzję o stopniowej zmianie wszystkich samolotów w swojej flocie na maszyny z napędem odrzutowym – pierwszym krokiem od realizacji celu było nabycie Boeinga 727 w 1967 roku. Przez następnie 20 lat flotę unowocześniano. Lina Condor stała się więc jednym z najważniejszych czarterowych przewoźników w Europie, a atrakcyjne destynacje jakie proponowała powodowały, że podróżni chętnie wybierali właśnie jej usługi. W 1992 roku do Condor Flugdienst włączona została linia Sudflug. Następnie w marcu 2002 roku spółka zarządzająca linią lotniczą Condor została przemianowana z C&N Touristic na Thomas Cook AG, co związało się z rebrandingiem całej floty przeprowadzonym w rekordowo krótkim czasie. Od tego momentu samoloty przewoźnika posiadają biały kadłub (charakterystyczny dla grupy Lufthanzy, która ma znaczne udziały w linii Condor – ok 30 %) z niebieskimi literami oraz błękitny ogon z logo Thomas Cook AG.

Sieć połączeń oraz najważniejsze porty

Linia lotnicza Condor Flugdienst może zaproponować turystom połączenia lotnicze właściwie z całym światem – wprawdzie przewoźnik nie jest członkiem żadnego sojuszu lotniczego i utrzymuje połączenia jedynie z około 70 destynacjami, niemniej jednak rozrzucone są one aż na 5 kontynentach w ponad 30 krajach. Koniecznie należy wymienić, że przewoźnik lata do Europy, Krajów Śródziemnomorskich, Afryki, Azji, Ameryki Północnej i Południowej oraz na Karaiby. Ważna dla linii jest również obsługa ruchu lotniczego wewnątrz Niemiec. Kluczowym portem lotniczym linii Condore jest Frankfurt stanowiący główną bazę, poza tym bazami tej linii są Frankfurt Monachium Hamburg Dusseldorf oraz Stuttgart.

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 114 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ12 ofert od 334 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 127 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 114 Sprawdź