Nagłówek strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli-1+
 • Dzieci-0+
 • Wiek dziecka 1-8+
 • Wiek dziecka 2-8+
 • Wiek dziecka 3-8+
 • Wiek dziecka 4-8+
 • Wiek dziecka 5-8+
 • Wiek dziecka 6-8+
 • OK
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat doświadczenia
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Treść główna

Tanie loty Condor Flugdienst

Condor
Data założenia 1955 r.
Węzeł Port Lotniczy Frankfurt, Port Lotniczy Monachium, Port Lotniczy Hamburg, Port Lotniczy Dusseldorf, Port Lotniczy Stuttgart
Sojusz Lufthansa Group, Thomas Cook Group
Flota 34
Trasy 67
Symbol IATA DE
Sybmol ICAO CFG
Znak CONDOR
Siedziba firmy Kelsterbach, Niemcy
www www.condor.com

Niemiecka linia lotnicza, której główna siedziba mieści się we Frankfurcie w Niemczech. Przewoźnik oferuje regularne loty do Europy, Krajów Śródziemnomorskich, Afryki, Azji, Ameryki Północnej i Południowej oraz na Karaiby. Główną siedzibą firmy jest Kelsterbach koło Hessen w Niemczech. Flota linii lotniczych Condor składa się z 34 maszyn i obsługuje niemal 70 destynacji.

Historia

Linię lotniczą Condor Flugdienst utworzono w 21. grudnia 1955 roku, a rzeczywistą działalność rozpoczęła ona 28. marca 1956 roku. Niestety firma szybko popadła w kłopoty finansowe i w 1960 roku przejęta zastała przez Lufthanzę – w dniu 25. października 1961 roku zmieniono nazwę przedsiębiorstwa na funkcjonującą do tej pory - Condor Flugdienst. W latach 60. przewoźnik podają decyzję o stopniowej zmianie wszystkich samolotów w swojej flocie na maszyny z napędem odrzutowym – pierwszym krokiem od realizacji celu było nabycie Boeinga 727 w 1967 roku. Przez następnie 20 lat flotę unowocześniano. Lina Condor stała się więc jednym z najważniejszych czarterowych przewoźników w Europie, a atrakcyjne destynacje jakie proponowała powodowały, że podróżni chętnie wybierali właśnie jej usługi. W 1992 roku do Condor Flugdienst włączona została linia Sudflug. Następnie w marcu 2002 roku spółka zarządzająca linią lotniczą Condor została przemianowana z C&N Touristic na Thomas Cook AG, co związało się z rebrandingiem całej floty przeprowadzonym w rekordowo krótkim czasie. Od tego momentu samoloty przewoźnika posiadają biały kadłub (charakterystyczny dla grupy Lufthanzy, która ma znaczne udziały w linii Condor – ok 30 %) z niebieskimi literami oraz błękitny ogon z logo Thomas Cook AG.

Sieć połączeń oraz najważniejsze porty

Linia lotnicza Condor Flugdienst może zaproponować turystom połączenia lotnicze właściwie z całym światem – wprawdzie przewoźnik nie jest członkiem żadnego sojuszu lotniczego i utrzymuje połączenia jedynie z około 70 destynacjami, niemniej jednak rozrzucone są one aż na 5 kontynentach w ponad 30 krajach. Koniecznie należy wymienić, że przewoźnik lata do Europy, Krajów Śródziemnomorskich, Afryki, Azji, Ameryki Północnej i Południowej oraz na Karaiby. Ważna dla linii jest również obsługa ruchu lotniczego wewnątrz Niemiec. Kluczowym portem lotniczym linii Condore jest Frankfurt stanowiący główną bazę, poza tym bazami tej linii są Frankfurt Monachium Hamburg Dusseldorf oraz Stuttgart.

Oceny i komentarze

Średnia ocena na podstawie 0 opinii 0 / 5

You are not logged in. Please login to continue

Twoja ocena

Personel linii:
Komfort w samolocie:
Obsługa bagażu:
Poziom cen biletów:
Punktualność:
Jakość posiłków:

Twój komentarz

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa