Zmiany! Poznaj nowe najpopularniejsze kierunki świata 2022! W rankingu 2 polskie miasta

Wraz z 2019 rokiem nastały trudne i dziwne czasy, kiedy podróżowanie zmieniło się nie do poznania! Każdego roku ranking najpopularniejszych miejsc trochę się różnił od poprzedniego, jednak czołówka pozostawała niezmienna. Aż nadeszła pandemia i przewróciła do góry nogami całą turystykę. Jak wygląda zatem teraz lista najpopularniejszych kierunków?

Pandemia doprowadziła do podejmowania radykalnych kroków przez praktycznie wszystkie kraje na świecie, których konsekwencją było zamknięcia granic przed turystami! Brytyjska firma Euromonitor każdego roku tworzy listę 100 najpopularniejszych miast na świecie. Kryteria są różnorodne m.in. liczba odwiedzających, infrastruktura, zrównoważony rozwój, atrakcje, bezpieczeństwo i zdrowie i ekonomia. Dotychczas najpopularniejszymi były kierunki azjatyckie, po analizie danych z 2021 roku widać wielkie zmiany. W pierwszej 10tce znajduje się teraz aż 8 europejskich miast.

A oto pierwsza dwudziestka najbardziej atrakcyjnych miast świata 2022 roku:

 1. Paryż
 2. Dubaj
 3. Amsterdam
 4. Madryt
 5. Rzym
 6. Berlin
 7. Nowy Jork
 8. Londyn
 9. Monachium
 10. Barcelona
 11. Wiedeń
 12. Mediolan
 13. Praga
 14. Los Angeles
 15. Tokio
 16. Dublin
 17. Lizbona
 18. Frankfurt nad Menem
 19. Zurich
 20. Stambuł

Najbardziej atrakcyjnym miastem ubiegłego roku został okrzyknięty Paryż. Jak informuje National Geographic, badania pokazują, że miasto zyskało szczególnie na tym, że mniej osób podróżowało do Stanów Zjednoczonych i Azji. Mimo pierwszego miejsca, miasto zajęło dość niską pozycję w kategorii zdrowia i bezpieczeństwa.

Na drugim miejscu znalazł się Dubaj. W minionym roku był liderem rankingu. Ważnym czynnikiem, które przyciągało turystów z całego świata, było Expo 2020, które odbyło się rok później, właśnie z powodu pandemii.

Ostatnie miejsce na podium zdobywa Amsterdam. Stolica Holandii została wyróżniony przede wszystkim za zrównoważony rozwój i infrastrukturę, która jest chwalona zarówno przez turystów, jak i przez ekspertów.

Na liście znalazły się też 2 polskie miasta, jednak nie są to wysokie pozycje. Na 53. miejscu uplasowała się Warszawa, a na 69. Kraków.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,776ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze