Niezależnie od tego czy pierwsza podróż samolotem jeszcze przed Tobą czy jesteś już stałym bywalcem podniebnych przestworzy, musisz zjawić się na lotnisku. A tu obowiązują odpowiednie zasady. Dobrze wiedzieć czego na pewno nie wolno robić, aby nie przysporzyć sobie kłopotów i nie zakłócić spokoju innym podróżnym. Złamanie niektórych zasad grozi wysoką grzywną, a nawet aresztem. Codziennie przez lotniska przewijają się miliony osób, warto więc zastosować się do przepisów, aby nie utrudnić sobie ani innym życia. W obecnych czasach luźne zachowanie na lotnisku jest niewskazane… Specjalne odprawy, podwyższone standardy dbania o bezpieczeństwo – to wszystko sprawia, że nie ma tu miejsca na żarty. Bo przecież chodzi tu o życie tysięcy osób. We współpracy z wrocławskim portem stworzyliśmy dla Ciebie listę, która podpowie, czego nie robić, żeby nie mieć kłopotów.

Poprzedni

1. Nie pozostawiaj bagażu bez opieki

Pamiętaj, żeby nigdy nie pozostawiać bagażu bez opieki. Taki traktowany jest przez pracowników portu jako potencjalne zagrożenie i powoduje przeprowadzenie odpowiednich procedur bezpieczeństwa. Zdarza się nawet, że pirotechnicy z Grupy Interwencji Specjalnych muszą interweniować aż kilka razy podczas jednego weekendu. Tak było w przypadku Okęcia, kiedy łącznie ewakuowano aż 1300 osób. Przyczyną interwencji mundurowych były pozostawione bez opieki bagaże.

Pracownicy wrocławskiego lotniska tłumaczą:

Bagaże i przedmioty pozostawione bez opieki zostaną usunięte oraz mogą być zneutralizowane przez uprawnione służby ochrony na koszt ich właścicieli lub użytkowników.

Fot. Shutterstock
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here