Niekiedy warto zboczyć z utartych ścieżek i zobaczyć kraj, który jeszcze nie został zadeptany przez turystów. Poniżej znajdziesz kilka sugestii, gdzie znaleźć piękne kraje z niewielką liczbą turystów.

Niedawno mogłeś przeczytać o mniej znanych miejscach, które mogą zastąpić znane i oblegane przez turystów atrakcje. Tym razem skupimy się na krajach, które mają najmniejszy stosunek liczby turystów do liczby mieszkańców, ale są bardzo ciekawe pod względem turystycznym. Dane zgromadziła Światowa Organizacja Turystyczna.

Dla przykładu na dwóch odrębnych biegunach znalazły się Tanzania i Chorwacja. W przypadku tego pierwszego państwa, turyści stanowią zaledwie 2,3% populacji całego kraju. Z kolei Chorwacja ma zaledwie 4,1 mln mieszkańców, natomiast turystów przyjeżdża tam aż 57,6 miliona, co stanowi oszałamiające wprost 1380% populacji kraju.

Oto kraje z niewielką liczbą turystów:

10Masz dość turystów? Poleć do Tanzanii

Kenijczyk na tle zachodzącego słońca
Fot. Shutterstock

Tanzanię odwiedza rocznie około 1,28 miliona turystów, co stanowi zaledwie 2,31% populacji kraju (w Tanzanii mieszka 55,6 miliona osób). Niewielu turystów wcale nie oznacza, że sam kraj jest nieatrakcyjny, wręcz przeciwnie! Do zobaczenia jest przecież góra Kilimandżaro, Park Narodowy Serengeti, czyli największy chroniony obszar na świecie, a dla wielbicieli pięknych plaż jest jeszcze cudowny Zanzibar.

Poleć do Tanzanii

Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here