Instytut Pantone od dwóch dekad wybiera kolor roku! Teraz ogłosił, że kolorem roku 2020 jest klasyczny niebieski, czyli odcień przypominający niebo o zmroku. Tak będzie wyglądał również trend w podróży. Wyrusz w drogę w tym kolorze! Będzie cudownie!

W 1963 roku firma stworzyła Pantone Matching System, zastrzeżony system stosowany w różnych branżach, takich jak druk, projektowanie graficzne i projektowanie mody do zarządzania kolorami. Okazuje się, że moda rozszerza się również na podróże. Wybór kolor roku to nie taka prosta sprawa. Ustalany jest w drodze długiego i przemyślanego procesu. Pod uwagę brany jest styl życia i trendy branżowe. Jest to jednak odzwierciedlenie trendów makro, które zachodzą w kulturze. W ostatnich latach kolorami roku były: koral (living coral), soczysta zieleń, fiolet (ultraviolet).

Leatrice Eiseman, dyrektor wykonawcza Pantone powiedziała:

Classic Blue zachęca, byśmy wykraczali poza to, co oczywiste i poszerzali swoje refleksje, zachęcając tym samym do głębszego myślenia. Ma wpłynąć również na otwarcie się na przepływ komunikacji.

Kolorem roku 2020 jest PANTONE 19-4052 Classic Blue. Eksperci twierdzą, że on wpłynie również na wybór kierunków podróży w tym roku. Oto 10 miejsc idealnie pasujących do najnowszej palety kolorów Pantone:

Poprzedni

1. Chefchaouen, Maroko

Sprawdź: Tanie loty do Maroka

To niezwykle urokliwe miasteczko Chefchaouen znajduje się w górach Rif i słynie z niebiesko zabarwionej medyny. Przewiduje się, że będzie to w tym roku jedno z najbardziej Instagramowych miejsc na świecie. Chefchaouen, to po polsku Szafszawan. Miasteczko założone w XV wieku przez Mulaja Ali ben Raszida, a rozbudowane o kazbę za panowania Mulaja Ismaila w XVII wieku. Niebiański kolor domów miał chronić ich mieszkańców przed złym okiem i urokami. Uważa się także, że ten kolor świetnie odstrasza komary.

Fot. Kyriacos Georgiou/ Unsplash
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here