Lubisz od czasu do czasu poleniuchować na plaży? W Europie istnieje wiele plaż, o których nawet nie masz pojęcia. Wiedzą o nich tylko miejscowi. Chcesz zatem zejść z turystycznych ścieżek i skręcić w niezadeptane strony? Chcesz dołączyć do grona wtajemniczonych? Śmiało! Mamy dla Ciebie listę 13 sekretnych plaż, które na pewno Ci się spodobają! Najpiękniejsze plaże Europy mogą być Twoje.

Wybrzeża Morza Śródziemnego i Atlantyku są otoczone ogromną liczbą plaż. Coroczna obecność turystów powoduje wyniszczenie wielu terenów. Jednak jeśli dobrze poszukasz, możesz znaleźć miejsca jeszcze mało uczęszczane przez przyjezdnych.

Poprzedni

1. Wyspy Cíes, Galicja/Hiszpania

Najpiękniejsze plaże Europy i to nieznane turystom? Tu na pewno je znajdziesz! Wyspy Cíes to niezwykłe miejsce znane tylko mieszkańcom. Już w Starożytności nazywane było Wyspami Bogów. Wciąż jednak jest mało popularne wśród turystów. Znajdziesz tu przepiękne plaże! Wyspy Cíes nazywane są nieznanymi hiszpańskimi Karaibami.

Jeśli tu trafisz będziesz miał okazję podziwiać Park Narodowy Atlantyckich Wysp Galicji, w którego skład wchodzą właśnie wyspy. A co Cię tu czeka? Zjawiskowe plaże z białym piaskiem, krystalicznie czysta, turkusowa woda i urokliwe zatoczki. Ale to nie wszystko! Znajdziesz tu również niezwykłe krajobrazy: skaliste klify i ruchome piaski wśród sosnowo-eukaliptusowych lasów. Plaża de Rodas (która łączy wyspy) ogłoszona została najpiękniejszą plażą świata.

Turyści rzadko tu trafiają z prostego powodu. Na Rodas możesz się dostać tylko specjalnymi promami z pobliskich miejscowości (np. Vigo). Jednak jeśli już ktoś dowie się o tej rajskiej plaży będzie musiał zmieścić się w dziennym limicie odwiedzających (2200) to urokliwe miejsce. Możesz tu zarówno poleniuchować i skorzystać z pełnego relaksu, jak i spędzić aktywnie czas np. nurkując. Hotelu tu nie uświadczysz, ale za to pole kempingowe i kilka restauracji owszem.

View this post on Instagram

Mar Doce Lar ?

A post shared by Frederico Martins (@fred.martins1906) on


Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here