Natura jest najlepszym architektem na naszym globie. I choć niejednokrotnie zachwycają nas dzieła stworzone przez człowieka, to jednak najbardziej zapierają dech właśnie naturalne miejsca. W różnych częściach świata, pośród niesamowitych krajobrazów natura zaprojektowała naturalne baseny. A kiedy takie miejsca zostaną odkryte przez człowieka, to nie brakuje chętnych do błogiego relaksu. Krystalicznie czysta woda i spektakularne krajobrazy, w których zatopione są baseny – to jest coś niesamowitego. Zobacz najpiękniejsze naturalne baseny świata! Będziesz chciał od razu tam jechać!

Poprzedni

1. Ik Kil Cenote, Meksyk

Studnia krasowa położona na Półwyspie Jukatan w południowo-wschodnim Meksyku. Wręcz nieziemskie miejsce ze zwisającymi winoroślami. Poczujesz się tu jak na innej planecie. Rajski klimat sprawi, że nie będziesz chciał się stąd ruszać. Podobno Ik Kil było miejscem wypoczynku starożytnych Majów, gdzie składali ofiary z ludzi, zatapiając ich dla boga deszczu. Także miejsce kąpieli i medytacji. Nic dziwnego, w końcu piękno otaczającej przyrody sprzyja takiemu relaksowi. Cenote to prawdziwy cud natury. Lazurowa woda, egzotyczna roślinność i światło słoneczne wpadające do środka przez naturalny otwór w ziemi – coś pięknego. 

Cenote Ik Kil znajduje się w parku archeologicznym o tej samej nazwie, 3 km od ruin miasta Chichén Itzá. Znajduje się ona 25 m pod powierzchnią ziemi, a głębokość wody wynosi tu 40 m. Zejdziesz na platformę po schodach. Stamtąd w prosty sposób dostaniesz się do basenu.

View this post on Instagram

?? #ikkilcenote

A post shared by Camila Prieto ❁ (@_camilaprieto) on


Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here