Czas wakacji kojarzy się zazwyczaj z plażą i zasłużonym relaksem. Na świecie znajduje się wiele niezwykłych plaż, które warto zobaczyć. My wybraliśmy dla Ciebie kilka, którym nie można się oprzeć. I gwarantujemy, że jak je zobaczysz, zaczniesz pakować swój bagaż. Możesz tam polecieć nie tylko latem! Zatem do dzieła! Witaj w niesamowitym świecie. Oto najbardziej niezwykłe plaże świata.

Poprzedni

1. Najbardziej niezwykłe plaże świata – Glass Beach, Kalifornia

Zaczynamy od niezwykłej szklanej plaży w USA, a konkretnie w Fort Bragg w Kalifornii. To chyba jedyny przypadek na świecie, który pokazuje, że coś pięknego i niezwykłego powstało wskutek niedbania o środowisko. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to zwykła kamienista plaża, ale nic bardziej mylnego. Wystarczy, że bardziej przypatrzysz się kamyczkom pod swoimi stopami i zobaczysz, że to tak naprawdę wypolerowane przez morze odłamki szkła. Tworzą naprawdę niezwykłe, wielobarwne zjawisko.

Historia tej plaży wcale nie jest fascynująca. Świadczy tylko o bezmyślności człowieka. Po zakończeniu II wojny światowej to wybrzeże służyło jako wysypisko śmieci! Przez blisko 20 lat wyrzucano tu m.in. ogromne ilości szkła. W 1967 roku zmieniono strategię i zakazano zanieczyszczania tej plaży. Znalazło się nowe miejsce, które można było przeznaczyć na wysypisko. Niestety zdewastowane wybrzeże było w tragicznym stanie. Jednak natura zaczęła sama naprawiać to, co zepsuł człowiek i fale przez kolejne 30 lat szlifowały szklane odłamki tworząc niezwykłą plażę. Kiedy mieszkańcy zauważyli, co się dzieje na wybrzeżu zaczęli usuwać inne odpady, pozostawiając tylko szkło. Zaopiekowano się terenem i teraz jest to miejsce ściśle chronione, do którego lgną turyści. Plaża została wcielona w skład MacKerricher State Park. Jak się domyślasz nie można wywozić z niej szklanych kamyczków.

Sprawdź: Loty do USA

Najbardziej niezwykłe plaże świata. Fot. Joshua Sortino/ Unsplash
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here