Weekend to świetny czas na podróże. Możesz spokojnie odpocząć od codziennego zgiełku i naładować baterie na kolejny, pracowity tydzień. Mało komu udaje się co chwilę brać urlop i cieszyć się wymarzonymi podróżami, dlatego właśnie weekend zdaje się być dobrą opcją na połączenie pasji do podróży z realnymi możliwościami. Gdzie pojechać na weekend, żeby było warto? Podpowiemy Ci kilka całkiem przyjemnych opcji, gdzie złapiesz oddech i zobaczysz fajne miejsca. To zaczynamy.

1Gdzie pojechać na weekend? Do Bukaresztu

Piata Unirii Bukareszt
Gdzie pojechać na weekend? Do Bukaresztu! Fot. Shutterstock

Jeśli jeszcze nie byłeś w Rumunii, to śmiało możemy Ci podrzucić ten kierunek. Bukareszt jest świetną opcją na weekendowy wypad. Kiedyś nazywana Paryżem Wschodu, to metropolia pełna kontrastów. Chociaż Bukareszt kojarzy się z wybetonowaną promenadą prowadzącą do jednego z największych budynków na świecie, czyli Pałacu Parlamentu postawionego na zlecenie dyktatora Ceauşescu.

Na pewno warto zobaczyć Pałac Królewski (obecnie Muzeum Sztuki), cerkiew Creţulescu, aleję Calea Victorei, knajpki przy deptaku Strada Lipscani, cerkiew Stavropoleos, Curtea Vecie (Stary Dwór) zbudowany przez Włada Palownika i wiele budowli socrealistycznych.

Leć do Bukaresztu

Poprzedni
Poprzedni artykułFinnair zwiększa liczbę połączeń do Polski
Następny artykułZaszalej z LOT-em w Szaloną Środę! Tańsze loty po Europie
blank
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here