Ceny wakacji rosną, ale są sposoby by zaoszczędzić na nich całkiem spore pieniądze. Nie każdy pakiet wycieczkowy jest nam w pełni potrzebny i z części usług można zrezygnować. Jak obniżyć koszt drogich wakacji i co wtedy, gdy już są wykupione? Oto 7 sposobów.

Poprzedni

1. Nie korzystaj ze wszystkich dodatkowych ubezpieczeń

Przy rezerwacji biletów lotniczych jesteśmy pytani o dodatkowe ubezpieczenia, takie jak to od rezygnacji z podróży lub zagubienia bagażu. Należy pamiętać, że niezależnie od wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, należą Ci się pieniądze za zagubiony bagaż, a dodatkowo zwrot wydatków na środki higieniczne pierwszej potrzeby jeśli musisz je dokupić. Nie potrzebujesz też dodatkowo płatnych powiadomień SMS o odwołanym lub opóźnionym locie: wystarczy że zainstalujesz darmową aplikację. Wybór miejsca także jest dodatkowo płatny, więc zastanów się czy koniecznie musisz z tego korzystać, zwłaszcza jeśli lecisz sam i nie boisz się rozdzielenia z kimś.

Znajdź bilety lotnicze w supercenach!


Bagaż na lotnisku
Pamiętaj, że odszkodowanie za zagubiony przez linię lotniczą bagaż należy Ci się niezależnie od tego, czy wykupiłeś dodatkowe ubezpieczenie. Fot. Shutterstock
Poprzedni

2 KOMENTARZE

  1. Droga Pani Weroniko,
    Dziękuję serdecznie za ciekawe podpowiedzi o obniżeniu kosztów wakacji. Na pewno skorzystam.
    Pozdrawiam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here