Zostali aresztowani, gdy udostępnili swoje półnagie zdjęcia ze skały Pidurangala na Sri Lance

Każdy chce mieć wyjątkowe zdjęcia w podróży. Niektórzy jednak potrafią przedobrzyć. Za to spotkać może ich kara. Trzej mężczyźni zostali aresztowani na Sri Lance, po tym jak opublikowali w mediach społecznościowych swoje obnażone zdjęcie zrobione na skale Pidurangala, uważanej za święte miejsce buddystów. 

Pozowali do zdjęcia z opuszczonymi do kostek spodniami

Mężczyźni byli częścią większej grupy, która pozowała do półnagiej sesji na skale Pidurangala. Jednak tylko Ci, którzy pochodzili ze Sri Lanki zostali aresztowani. Kara ominęła cudzoziemców, którzy to samo zdjęcie udostępnili na swoich kanałach społecznościowych. Do aresztowania doszło po złożeniu skargi przez mnicha buddyjskiego.

Lwia skała i Pidurangala

Pidurangala jest bliźniaczą skałą znanej wszystkim podróżnikom i obleganej Lwiej Skały (Sigiriya), która jest wpisana na listę UNESCO. Takiego rodzaju zdjęcia w ich pobliżu odbierane są jako obraza religijna. Zdjęcia zrobione przez zagranicznych turystów zostały zamieszczone na Instagramie – Cheeky Exploits, gdzie znajdziesz więcej nagich tyłków z miejsc na całym świecie. Celem uszczęśliwiania i rozprzestrzeniania miłości.


To nie jedyna taka sytuacja. W 2015 roku dwie amerykańskie siostry zostały aresztowane w Kambodży za robienie sobie nagich zdjęć w świątyni Angkor Wat. W tym samym roku grupa zachodnich turystów została uwięziona w Malezji po tym, jak robili sobie podobne zdjęcia na szczycie Kinabalu. Rdzenne plemiona oskarżyły turystów o wielkie trzęsienie ziemi, które miało miejsce wkrótce potem. Zachowanie turystów i ich brak poszanowania dla świętości miały ściągnąć nieszczęście na mieszkańców tej okolicy.

Zastępca naczelnego ministra stanu Sabah, Tan Sri Joseph Pairin Kitingan, mówił, że świętej góry nie można lekceważyć. Niezależnie czy inni w to wierzą czy też nie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here