W tym kraju turystykę uratują kolorowe opaski

W Hiszpanii koronawirus spowodował duże spustoszenie także w branży turystycznej. Zamknięte są hotele czy restauracje. Ale organizacje branżowe zrzeszające m.in. właścicieli hiszpańskich hoteli, zaproponowały rządowi dość nietypowe rozwiązanie, które można by było wprowadzić, by umożliwić stopniowe otwieranie hoteli i restauracji.

System opasek dla turystów

Wśród propozycji branży pojawia się się m.in. stopniowe otwieranie różnych lokali z podziałem na regiony – tam, gdzie przypadków zachorowań było najmniej, zostałyby otwarte w pierwszej kolejności.

Ale bardziej interesująca wydaje się propozycja wprowadzenia systemu kolorowych opasek. Miałyby one pomóc w identyfikacji osób wyleczonych z COVID-19 jak i tych które znajdują się w grupie ryzyka.

Zielone opaski otrzymywałyby osoby zdrowe, białe nosiłyby osoby wyleczone (lub takie, które okazałyby zaświadczenie o hospitalizacji), zaś czerwone trafiłyby do osób z grup, które najbardziej narażone są na ryzyko zakażenia.

Dziennik El Mundo ustalił też, że wśród proponowanej przez sektor turystyczny formy oddzielenia zdrowych osób od tych, które w ostatnim czasie przebyły Covid-19, są też plany wprowadzania nakazów zachowania odpowiedniego dystansu.

Jednak Emilio Gallego, szef stowarzyszenia Hostelería de España, nie kryje, że nie wszędzie zachowanie dystansu między ludźmi będzie łatwe do zrealizowania:

Nadal wiemy bardzo mało o tym, jak skutecznie wychodzić z lockdownu, nie jesteśmy jeszcze w fazie konkretnych planów. Pomysł, że ręczniki na plażach będą znajdować się w odległości dwóch metrów od siebie to science-fiction

Czy pomysł z opaskami przejdzie? Na razie nie wiadomo – propozycja trafiła do hiszpańskiego rządu. Premier Pedro Sanchez zapowiadał w minioną sobotę, że stan zagrożenia epidemią koronawirusa zostanie wydłużony do 9 maja.

Czytaj też:

Redakcja
Redakcja
Tworzymy dla Was wartościowe treści już od 2006 roku. Inspirujemy do wyruszenia w podróż, otwarcia na nowych ludzi i kultury, smakowania nowych potraw i ekscytowania się pięknymi widokami. Leć i odkryj świat!

Podobne artykuły

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,930ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze