To nie powódź! Zobacz niezwykłe miasto Scheendijk

Miasto na wodzie? Zapewne pierwsze skojarzenie to Wenecja. Ale jest jedno miejsce, które wygląda jak zatopione olbrzymią powodzią, choć w rzeczywistości jest to celowe działanie człowieka. Zobaczcie Scheendjik, niesamowite miasto na wodzie.

Scheendijk znajduje się w Holandii i jest niezwykłym miejscem na mapie. W odległości zaledwie 10 km od Utrechtu można poczuć się jak w wodnym świecie. Oryginalność tego miasta widać na pierwszy rzut oka.  Wydawać by się mogło, że niedawno przeszła tamtędy fala kulminacyjna powodzi i zalała cały teren. Jednak nie jest to prawda. Po prostu ludzie wybudowali swoje domy na niewielkich skrawkach suchych grobli, otaczając się ze wszystkich stron wodą.

Tego typu zabudowa w depresyjnej części Holandii nie jest niczym niezwykłym, jednak nawet jak na tamtejsze warunki Scheendijk jest bardzo oryginalna. Domy na wysepkach, do których można się dostać jedynie łódką – to jest coś, co warto zobaczyć! Niektóre z rezydencji są całoroczne, inne to tylko domki letniskowe. Jeśli komuś się tam spodoba i zapragnie zamieszkać w Scheendijk, może śmiało to zrobić. Niektóre z domów są dostępne do wynajęcia np. na Airbnb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here