Jak co roku Mastercard stworzyło ranking Global Destination Cities Index. Tym razem oceniano aż 162 miasta. Pod uwagę brana była liczba przybywających do nich turystów zagranicznych, a także to jak dużo pieniędzy w nich zostawiają.

Zamieszczamy listę 15 miast, które turyści z całego świata odwiedzali najliczniej w 2017 r. Zobacz czy przyczyniłeś się do tego rankingu i czy wszystkie destynacje masz wpisane na swoją, podróżniczą listę. W tegorocznym zestawieniu, po raz kolejny, królują miasta Tajlandii. Natomiast czołówka rankingu kurczowo trzyma się swoich pozycji.

Indeks Mastercard nie jest tylko rankingiem najlepszych destynacji turystycznych. Opierając się na liczbie odwiedzających i wydatkach za rok 2017, przeprowadzona jest tu dogłębna analiza, która dostarcza prognozę wzrostu na 2018 r. I, po raz pierwszy, pokazuje średnią długość pobytu turystów w danym mieście i kwoty wydatkowane na dzień. Wielkim zaskoczeniem dla nas nr 9, gdzie prognozy rozwoju na 2018 rok przewidują rekordowy 19,7 procentowy wzrost. Natomiast zdecydowanie najdroższym miastem dla turystów jest nr 4. Indeks i towarzyszące mu raporty nie są oparte na wolumenach Mastercard ani danych transakcyjnych.

Poznaj zatem ranking najchętniej odwiedzanych miast na świecie:

Poprzedni

15. Mediolan – 8.81 mln odwiedzających


Kobieta w czerwonej sukience w Mediolanie
Fot. Daniil Vnoutchkov, Unsplash
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here