Skąd wziąć tanią walutę na zagraniczne wakacje?

Nikt z nas nie chce ponosić dodatkowych kosztów na urlopie, a jedynie cieszyć się odpoczynkiem i dobrą pogodą. Gdy zadbaliśmy zatem o komfort wyjazdu, korzystne loty i hotel, dobrze też jest pomyśleć wcześniej o zakupie waluty, by niepotrzebnie nie tracić na wysokich kursach. Tutaj z pomocą przychodzą nam kantory internetowe. 

Ekantor dla wszystkich

Kantory internetowe są doskonałym narzędziem nie tylko dla wymian biznesowych, czy spłaty kredytu we frankach. Spore grono klientów ekantorów, to także osoby wyjeżdżające za granicę. Przy małych sumach także można tu skorzystać, zarówno na korzystnym kursie, jak i na oszczędności czasu i wygodzie zakupu.

Drogie banki i kantory

Wymiana w placówce banku, czy kantorze stacjonarnym na lotnisku niekoniecznie jest dobrym pomysłem. Tam kursy są z reguły niekorzystne i mają wysokie spready (spread to różnica między kursem sprzedaży a kursem zakupu waluty). Wymieniając w tych placówkach, wyjdziemy więc z mniejszą liczbą gotówki na wakacyjne wydatki.

Możliwości kantorów internetowych

Kantory internetowe oferują obecnie nie tylko prostą wymianę waluty. Rozwijająca się branża fintech oferuje klientom o wiele więcej. Przykładowo Walutomat, największa platforma wymiany walut, umożliwia także przelewy zagraniczne w walucie wymienionej w serwisie. Dzięki tej usłudze możemy jednocześnie tanio wymienić euro i od razu wysłać je za granicę, płacąc na przykład za hotel czy fakultatywną wycieczkę. 

Z Walutomatu możemy także przelać pieniądze na konto walutowe, jeśli takie posiadamy, i zasilić podpiętą do niego kartę walutową. Dzięki temu pozyskamy walutę po atrakcyjnym kursie z kantoru internetowego. Co ważne, serwis ten jest dostępny z aplikacji mobilnej i oferuje wygodne możliwości wpłat, przelewem, przez QR kod, czy kartą płatniczą. 

Jak to działa?

Jak wymienić walutę na wakacje w kantorze internetowym? Na początek należy się zarejestrować i podać dane osobowe, które są wymagane prawnie. Cała rejestracja może potrwać zaledwie chwilę. Następnie wpłacamy pieniądze do kantoru i wybieramy jak chcemy otrzymać wymienione środki i w jakiej walucie. Cała transakcja we wspomnianym wyżej serwisie Walutomat.pl może zamknąć się w nawet w 15 min. 

Sprawdź Walutomat, w którym możesz wymienić korzystnie walutę, teraz z 50% rabatem na 1 wymianę. Przed wakacjami warto więc zaopatrzyć się w tanią walutę, by nie denerwować się na wyjeździe prowizjami, czy niekorzystnym przewalutowaniem złotówek przy wypłacie z lokalnych bankomatów, czy płatnościach kartą wydaną w złotówkach. Urlop jest przecież czasem na relaks i odpoczynek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here